Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csináljak, ha nagyon...

Mit csináljak, ha nagyon kívánom az egészségtelen ételeket?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron 175 cm, 64 kg. voltam. Elkezdtem fogyókúrázni, aztán tulajdonképpen éheztettem magam, és lefogytam 42 kg-ra. Mostmár normálisan eszek, viszont szerintem most sem vagyok több 48 kg-nál, de nagyon kívánom a csokikat, fánkot, chipset. (tudom hogy egészségtelen, DE eszek gyümölcsöket is és zöldséget). Egész nap ezeken a kajákon gondolkodom, sokáig meg tudom állni őket, viszont már volt olyan nem is egyszer, hogy egy kis csokit megettem, és aztán összeset megettem ami itthon van, chipssel együtt.(aztán persze bűntudatom van, másnap próbálok kevesebbet enni és hashajtót veszek be..) Hogyan lehetek normális, anélkül hogy kaján gondolkodjak 0-24,és ne akarjam befalni az összes csokit ami itthon van? Légyszi ne olyan válaszokat írjátok hogy egészségtelen, egyél több zöldséget stb., mert ezt én is tudom, pont azt akarom, hogy ne kívánjam ennyire. Esetleg ha saját tapasztalatotok alapján tudnátok írni, hogy ti hogyan kerületek ki ebből a falás-nem évesből.

2020. júl. 5. 14:57
 1/6 anonim válasza:
100%
Igényli a szervezeted, azért kívánod. A hashajtót szerintem felejtsd el ebben az esetben, csak akkor használd, ha tényleg szükséges... Ne pedig fogyókúra végett. Így hiába a zöldség-gyümölcs, ha gyógyszerezed magad csak azért, mert egy kicsit többet nassoltál. Kell energia az élethez, csak ügyesen! :)
2020. júl. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ugye ezek a falások előbb-utóbb leállnak? Mert eszek egy csokit, aztán nem bírok leállni
2020. júl. 5. 15:27
 3/6 anonim válasza:
76%
Nézd, szerintem ha nem lennél éhes, akkor nem tudnál sokat enni csokiból sem. Mennyi volt a rekordod eddig? :)
2020. júl. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is egyél rendszeresen (legalább napi 3x) normális ételeket. Legyen benne bőven fehérje is (hús, tojás stb.), nem csak kalóriaszegény zöldség-gyümölcs. Amikor jóllaktál az ebéddel, vacsorával, utána egyél desszertként csokit. Ha bemegy egy táblával, akkor még nem voltál jóllakva.

Másrészről keress a nasik helyett valamivel egészségesebb, de finom alternatívákat. Bolti fánk helyett házi süti, palacsinta, tejcsoki helyett magas kakaótartalmú étcsoki, chips helyett sós mandula, egyéb magvak. Így nyugodt lehetsz, hogy még a nasikkal is viszel be fontos tápanyagokat.

A hashajtót pedig felejtsd el, mert így a hasznos tápanyagok, vitaminok sem tudnak rendesen felszívódni, és a következő napokban még többet kell enned, hogy ne éhezz. Az emésztésedet is tönkreteszi, ha gyakran használod.

A súlyod még most is nagyon alacsony, úgyhogy a hízás miatt nem kell aggódnod, egyél nyugodtan annyit, amennyivel jóllaksz.

2020. júl. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Ne legyen otthon chips, csoki is csak kevés, és minél nagyobb kakaótartalmú. Ha rádtör a falási roham, akkor rágcsálj sárgarépát, karalábét, uborkát.
2020. júl. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%
Amíg ilyen alacsony a súlyod, addig rendszeresek lesznek a falásrohamok, tehát híznod kell. Ha normális lesz a súlyod és minden nap eszel eleget, nem csinálsz olyanokat, mint pl. hogy pár napig keveset eszel, majd hirtelen sokat, akkor be fog állni a normális étkezés és nem kell amiatt aggódnod, hogy meghízol. Hízás nélkül esélytelen, hogy elmúljanak a falásrohamok, mert a szervezeted ilyen súllyal éhezik. Saját tapasztalat alapján írtam.
2020. júl. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!