Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ételérzékenység? Stressz?

Ételérzékenység? Stressz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Körülbelül egy hónapja vagyok ezzel a gondommal. Derült égből villámcsapás, soha ezelőtt nem volt semmi bajom nem hogy az emésztésemmel, szerencsére nagyon semmivel. Egy szimpla gyomorrontásként kezdődött úgy tűnt, de egy szünet után fennállt a dolog..

Időszakosan vannak enyhe, szerteágazó tünetek. Olyan, mint időnként lágy székletürítés főleg reggel - ami magában még ugye nem is gond - néha hasi diszkomfort érzés/puffadás, de ami a leggyanúsabbnak tűnt számomra, hogy a számban apró kis piros foltok jelennek meg, tudom milyen az afta, páromnak volt már párszor, de ez nem hinném az mert nincs fehér közepe és jóval kisebb, valamint 1-2 napon belül el is tűnik.


Az egész családomnak meggyőződése, hogy egy sima gyomorrontásom volt, de én annyira beijedtem meg belelovaltam magam - valóban hipochonder vagyok azért.. - hogy az állandó stressztől és figyelgetéstől produkálom tovább a tüneteket. Mert hogy a gyomorideg tipikusan ilyen, a szájban lévő kiütések meg vitaminhiányra és huzamos stresszre vezethetők. Mondták hogy megnyugvásképp menjek az orvosomhoz, aki annyit mondott próbáljak ki egy intolerancia tesztet, ebben az a "jó", hogy a gasztró nem rendel még augusztus végéig.. És meg vagyok lőve így. Nagyon a glutént hitettem el magammal, de voltaképpen bármelyik étel kiválthatna ilyet, laktóz is, akármi? Ne tudjátok meg mennyire be vagyok szrva, pedig minden ismerősöm szerint ezek nem durva tünetek, nekem mégis olyan félelmeim vannak mi van ha crohn vagy valami és valóban eléggé stresszelek ezen..



2020. júl. 14. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez tulajdonképpen.. Bármi lehet. Gyomorbántalom, epebántalom, fennmaradt fertőzés -baktérium- vagy parazitafertőzés, ételallergia, intolerancia.. Bármi. De hogy azért Crohn.. Persze szerintem meg egyből valami még súlyosabb, tartós tejet már ne vegyél. Ugyan máár.. Van 2 ismerősömnek is, na azt észreveszi valaki, mindkettőt tévesen műtötték vakbéllel, tehát olyan fájdalmakkal jár, hidegrázással, le sem szálltak a wc-ről áh nem tudod miről beszélsz ezek nagyon durva dolgok!


Nézd, ha az orvosod is intoleranciára gyanakszik. Én is inkább azt mondanám. Ki tudja mikor nyitnak ki a dolgok a vírus miatt, pláne ha lesz még hullám, menj el egy magánlaborba szerintem ilyen 46-os panelre, minél előbb, aztán az segít kiindulni legalább. A kimutatottak alapján hagyd el azt, ami gondot okoz. DE egyébként meg ha ennyire nagyon parázol, simán benne van a stressz. Egyedül a szájban lévő dolgokra írnám az intoleranciát, a többi tünet erősebb kellene legyen - hasmenés, nem csak lágy széklet, hasfájás evések után, hordó méretű has stb.


Családotokban volt/van ilyen? Mert genetikai halmozódást is figyelembe kell venni.

2020. júl. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kicsit vagy hipochonder.

Állandó durva hasfájásod van? Hasmenésed? (Ami nem a párszori lágy széklet kategória, hanem a napi többszöri vizes) belázasodsz napokra ok nélkül? Véreset kakilsz? Mert nekem úgy tűnik nálad ez mind negatív. Aftára meg elárulom neked, hogy mai napig nincs magyarázata az orvostudománynak, nem köthető össze egy adott kórképpel, legáltalánosabb oka a stresszes életmód és az amiatt kialakult vitamin/enzimhiány + rossz szájhigiénia.


Totál feleslegesen aggódsz ennyit, Jézusom... Ellenben a stressztől kinézhet neked egy f@sza kis reflux, vagy étkezési zavar, ne adj Isten egyéb gyomorprobléma. Még idejében, az elején vagy, tessék ezzel leállni! Nézess egy vértesztet érzékenységre, az is lehet nincs semmi és megnyugszol végre. Ez a semmi kategóriája, ne kötögesd össze a szálakat!

2020. júl. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na jó lehet igazatok van, én kapom túl. Lehet nem véletlen, hogy mindenki ezt mondja nekem. Próbálok kikapcsolni, de nehéz hogy ne járjon az agyamban.. Erre van bármi jó tanácsotok?
2020. júl. 14. 16:53
 4/4 A kérdező kommentje:
Megjött az elvégzett teszt eredmény, tejre jött ki a pozitív lgG. Remélhetőleg ez volt a ludas.
2020. júl. 22. 11:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!