Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A teámat szárított Stevia...

Szg74 kérdése:

A teámat szárított Stevia levelekkel édesítettem. Olvastam egy cikket az édesítők negatív hatásairól (pl. a cukrot is növelik a szervezetben), ezért elbizonytalanodtam. A Stevia ebben a formában is lehet káros az egészségre?

Figyelt kérdés

2020. júl. 15. 09:30
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az üzletben azt mondták, mivel mentes a biológiai beavatkozásoktól, ezért nem káros.
2020. júl. 15. 09:32
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Erről a levélről még nem hallottam, de nyilván megoszló véleményeket fogsz kapni a cukor kontra édesítő témában. Ki miben hisz vagy nem hisz.
2020. júl. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi lennék, annyi mindent lehet olvasni a neten...


Szerintem azért a stevia pár fokkal jobb, mint a mesterséges édesítőszerek, és ha nem tonnaszámra használod, nem okoz bajt. Az még jobb, hogy magát a növényt használod, nem valami agyonra feldolgozott cuccot.


Egyebekben figyeld a tested jelzéseit. Mindenkinek a szervezete másképp reagál. Írhatják x dologról, hogy nem okoz ezt vagy azt, ha a tapasztalat másképp mutatja.

2020. júl. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az édesítők nem a "cukrot emelik a szervezetben", hanem ugyanolyan hatással vannak az inzulinkibocsátásra, mint a cukor. Az édes íz hatására megemelkedik az inzulinszint, viszont energia nem érkezik, ezért éhes leszel, többet fogsz enni, vagy ha nem eszel akkor leesik a vércukrod, rosszullétet okozhat. EZ a fő probléma az édesítős cuccokkal.

Az, hogy az üzletben mit mondanak, hát... :D nyilván el akarják neked adni a cuccukat, nem fognak rosszat mondani róla.

2020. júl. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Andizsuzsi ***** válasza:

"Az édes íz hatására megemelkedik az inzulinszint"


Ahogy egy pékség illatára is vagy egy gyümölcs látványára sőt egy sütemény gondolatára. Normális esetben a szervezet ezt tudja kezelni. Nem hiszem, hogy pár levél stevia bármilyen problémát okozna.

2020. júl. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Ahogy egy pékség illatára is vagy egy gyümölcs látványára sőt egy sütemény gondolatára."


Ezt hogyan? :D Linkeljél már egy kicsit is tudományos cikket ezzel kapcsolatban.

2020. júl. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A Steviáról eddig én is jókat hallottam; az említett cikk - noha konkrétan nem említette - mégis elbizonytalanított, annyira minden édesítőszer ellen volt. Egyébként a bioboltokban kapható szárított levél formában.
2020. júl. 16. 06:32
 8/13 anonim ***** válasza:
Nemrég beszéltem egy dietetikussal erről a témáról. Lényegében azt lehet mondani, hogy a cukornál jobb a mesterséges édesítőszer, amiből a legjobb az eritrit és a stevia; viszont egyiket sem szabad túlzásba vinni. A tartós és túlzott használat válthat ki olyan hatást, mint egyébként a cukor
2020. júl. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ezt hogyan? :D Linkeljél már egy kicsit is tudományos cikket ezzel kapcsolatban."


Nem tudom, neked mi a kicsit is tudományos. Nekem megfelelő.

[link]

2020. júl. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, tudományos és nem tudományosnak tartott, leginkább alternatívnak nevezett szemléletek ebben a témakörben is ütköznek. A tudományos szemlélet pozíciói itt is erősebbek, jó pár más területen ennél sokkal erősebbek, tehát elvileg a kompromisszum elsősorban rajtuk múlna, de a gyakorlatban ennek sajnos nem sok jelét látni.
2020. júl. 18. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!