Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez lehetséges? Nem túl sok ez?

Ez lehetséges? Nem túl sok ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon sovány vagyok és híznom kell. Vérkép alapján semmi betegségem nincs.

Bármennyit ettem nem tudtam hízni. (164 cm 33.6 kg voltam múlt héten)

Ugyanezeket ettem nagyjából, mint a héten és ma ahogy megméreckedtem már 34.6 voltam.

Lehetséges, hogy én aki bármennyit evett nem hízott, egy hét alatt felszedjen egy kilót?

Félreértés ne essék, örülök neki, csak kicsit fura, hogy ezelőtt semmit nem híztam.

Lány vagyok


2020. júl. 17. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehetségesnek lehetséges hogy felszedtél egy kilót de szerintem itt az a baj hogy ilyen magassághoz(én is ennyi vagyok) az én súlyomnak majdnem a fele vagy. (nem vagyok vékony, kicsit husis vagyok) felreértés ne essék ezért nyilván nem te vagy a hibás hogy nem tudsz hízni hanem az orvosok. Ebből később talán elég gáz egészségügyi problémák is kialakulhatnak és elég elszomorító hogy az orvosok csak mert nem találtak semmi rendellenességet holott a súlyod is rendellenes elengedtek nyugodtan. Ezzel nem téged akarlak bántani és nem is gondolom hogy te lennél a hibás de én a helyedben megpróbálkoznék egy másik orvossal is. Egyébként hány éves vagy?
2020. júl. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nincs panaszod? Mit vizsgáltak ki eddig? Pl. pajzsmirigy túlműködés, bèlférgesség, coeliakia stb? Mennyit eszel, mi számít nálad soknak?
2020. júl. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

16 vagyok és mindent vizsgáltak. Ami csak létezik kb.

Tegnapi napom:

Reggeli: egy csokis fánk és egy szelet nutellás kenyér.

Tízórai: csokis keksz.

Ebéd: chilis babos és egy szelet kenyér

Uzsonna: egy marék tökmag, egy marék földimogyoró, egy pilóta keksz, egy szendvics jégkrém.

Vacsora: egy szelet nutellás kenyér.

Egy hét alatt egy doboz nutellát elfogyasztok.

2020. júl. 17. 10:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Oké, hogy van benne kalória, de azért ez így elég egészségtelem. Zöldség, gyümölcs, sajt, sok hús stb. kellene.
2020. júl. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sokkal több fehérje kellene, és nem csak babból meg némi olajos magból. Hús, sajt, tojás stb., és nem csak pár falat.

Ha mindig ilyen ételeket eszel, amiket felsoroltál, hiánybetegség valószínűsíthető (ha még nincs, akkor lesz), izom se marad rajtad. Hízni ugyan lehet tőlük, de sok az üres kalória.

2020. júl. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Szia! Szerintem nem híztál semmit, max 1-2 dkg-t , főleg ha ugyanazt etted, mint általában.

Valószínüleg csak vizet tart vissza a szervezetet. Ha a mogyoró/tökmag sós volt, akkor valószínüleg amiatt.

Esetleg máskor végezted a nagydolgot, mint az előző méréskor.

Ne aggódj! Amúgy se lenne baj, ha felmenne pár kiló.

2020. júl. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Heti egy kg teljesen normális és sok sikert :)

Kezdj el sportolni valamit, vagy edzeni otthon, az izomépítés sokat fog segíteni.

Amúgy túl sok édességet eszel, cukorbetegségre teszteltek? (van fajtája ami alacsony súllyal jár) Próbálj több húst, zöldséget, tésztát enni

Számolj kalóriát Yazio appal (van hízas funkció) ha beírod az adataid és a célt, akkor kiírja, hogy hízáshoz hány kalóriat kell bevinned

16/l

2020. júl. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Enyhe gerincferdülésem van, gyógytornász jár hozzám. Az is jó?

Igen, a túl sok édességet szégyellem is, de egyszerűen imádom. Tegnap elkezdtem csökkenteni a napi édesség adagokat. Szó szerint mindent néztek (cukorbetegség, pajzsmirigy felülműködés/alulműködés, allergia, étel érzékenység, stb.)

A Yazio appot már próbáltam, mértem, hogy mennyit eszek. Sokszor túl is léptem a javasolt kalóriabevitelt. Viszont 5 hét után sem híztam semmit.

Még egy kis infó (nem tudom számít-e):

Tavaly nyáron kezdődött ez az egész (40 kg voltam, mindig is vékony voltam és apukám és dédpapám is vékony volt, de nem ennyire). Soha életemben nem hánytam még, de a nyári szünet utáni első napon éjszaka hányingerem lett, de nem az amikor émelyegsz hanem teljesen más, de hányinger. Sok stressztől lehetett. Alig ettem, elmentünk pszichológushoz és az segített. 4 kg-t fogytam három hét alatt. Februárban elkaptam egy hányós vírust, és lefogytam 33.6-ra. Azóta bármiből bármennyit ettem nem híztam. Most végre híztam egy kilót.

Szerintetek most fogta fel a szervezetem, hogy nem kell tovább koplalni? Vagy miért pont most indulhatott be a hízás?

(Persze nagyon örülök.)

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2020. júl. 19. 15:22
 9/9 anonim ***** válasza:

#8: A hányós vírus és a stressz (suli miatt?) elintézhette a bélflórádat. Probiotikum + prebiotikum szedése hasznos lenne szerintem. Ezen kívül vitaminok (főleg B-komplex), mellé valamivel egészségesebb táplálkozás (kevesebb feldolgozott étel, több fehérje), ne csak Nutellán élj.

#5

2020. júl. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!