Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet a soványság oka?

Mi lehet a soványság oka?

Figyelt kérdés
Tartalmas étrend ellenére 157cm/46kg vagyok, ami az egészséges alsó határ. Minden nap eszek húst, zöldségeket, gyümölcsöt, szénhidrátot változatosan. De egy dekát nem hízok. Példának okáért tegnap este 11 körül a barátokkal megettem egy kb 800 kalóriás hamburgert, erre ma reggel már éhgyomorral keltem, mintha vagy 3 napja nem ettem volna. Szerintetek ez lehet valamilyen felszívódási zavar vagy ételintolerancia? Pár hónapja voltam hasi ultrahangon és a pajzsmirigyemet is vizsgálták már, de semmi. Egyéb jellemző tünet, hogy minden reggel hasmenés szerű székletem van, sosem egy kimondott étel fogyasztása után(ezért nem tudom megállapítani, hogy mire lehetek érzékeny, ha az vagyok), hanem mindig reggelente, néha napközben is. Hasfájás nem jellemző, ritka. Valakinek van ötlete, hogy mi bajom lehet?

2020. júl. 18. 08:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Hány kalóriát viszel be napi szinten? A hízáshoz folyamatos kalóriatöbbletre van szükség. Attól, hogy néha megeszel egy nagy hamburgert, még nem biztos, hogy összességében elég kalóriát viszel be a hízáshoz.

Én tiniként 163 cm-hez voltam 48 kg, alacsonyabb volt a BMI-m, mint neked. Nem sportoltam, így nem sok izom volt rajtam. Vékony voltam, anyukám szerint sovány (doki és mások szerint nem), de teljesen jól éreztem magam ezzel a súllyal. Rendesen, rendszeresen ettem és mindenfélét, egészségtelen és egészséges ételeket is. Ha pizzáztunk, meg tudtam enni egy egész pizzát (most felnőttként 2-3 szelettel jóllakok), mégsem híztam huszonéves koromig. Az emésztésem akkor még nagyjából rendben volt.

Ha fiatal vagy, ez a súly még teljesen jó is lehet. Esetleg megpróbálhatsz egy kis izmot felszedni, erősítő edzéssel, és így elérni nagyobb súlyt. Ehhez az is fontos, hogy a fehérjebeviteled megfelelő legyen, illetve a kalóriatöbblet (sportolók tömegnövelő étrendjének olvass utána).

A hasmenés egy másik kérdés. Ha mindenfélét eszel, nehéz rájönni, konkrétan mi okozhatja. Lehet, hogy nem is egy konkrét ételfajta, hanem felborult bélflóra. Ezen probiotikumok, gyógyteák segíthetnek. De elmehetsz egy ételallergia/intolerancia vizsgálatra is, hátha ott kiderül valami.

Nekem a tejtermékek (azon belül főleg a tej és a tejpor) és a glutén okoz hasmenést. Valamennyi keményítőre is szükségem van, hogy normális legyen a "végtermék". Ki kell tapasztalni, neked milyen táplálkozás a megfelelő (a fenti vizsgálatot követően).

2020. júl. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Aha, köszi a választ :) Az egyetlen mód arra, hogy felszedjek pár kilót, az tényleg az edzés. Heti 3 edzés + sok fehérje mellett volt már, hogy 2-3 hónap alatt 5 kg feljött. Akkor lehet nincs is semmi bajom, csak gyors az anyagcserém és ilyen a genetikám.
2020. júl. 19. 19:44
 3/3 anonim ***** válasza:
174 /51 kg. nem erzem h sovany lennek....
2020. júl. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!