Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukoréhség/csokifüggőség....

Cukoréhség/csokifüggőség. Hogyan lehet megszabadulni tőle?

Figyelt kérdés
Minden nap kényszert érzek, hogy édes ételt, vagy csokoládét fogyasszak. Túlsúlyos vagyok, ennek nem lesz jó vége. Az akaraterőmet is fejlesztenem kéne. Van ötletetek, vagy van olyan táplálékkiegészítő, esetleg gyógytea, ami ebben segít?
2008. nov. 25. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak finom fehérjeporok ma már, amikben alig van szénhidrát és zsír, meg fehérjeszeletek amik finomak, de nem hízlalnak úgy, mint a normál édességek, de ezek elég drágák. Táplálékkiegészítő vagy sportboltban talán lehet kapni, vagy neten rendelni. De egyszerűbb, ha összeállítasz egy normális étrendet, normális kajákkal, és naponta többször egyél keveset és egy kis mozgás sem árt.
2008. nov. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a Bio Króm segíthet,hogy ne kívánd az édességet.Én anno szedtem és használt.
2008. nov. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A diabéteszes édességek polcain nézelődj, valószínűleg ott találsz olyat, amit ehetsz, és nem olyan problémás, mint a normál édességek.


Ezeket meg csomagold be, és juttasd el hozzám, elfogyasztom helyetted is :-) (anyukám elől elvettem, eleinte nem örült neki, de aztán az eredménynek örült, úgyhogy azóta önszántából adja nekem az édességet, amiket kap, és csak keveset eszik, én meg nehezen hízok, szóval nem látszik meg)

2008. nov. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is voltam hasonló cipőben és a következőt tettem: először is fogtam, és kidobtam a kukába minden otthon található édességet (ez kicsit költséges, viszont az egyetlen módja, hogy eltüntesd, ha félrerakod nem elég. odaadhotod nem Veled éső rokonnak/ismerősnek is ha tudod, hogy ő mértékkel fogyasztaná), ezután minden nap minden egyes bevásárlásnál kényszerítettem magamat arra, hogy véletlenül se menjek semmilyen édességes polc közelébe. Minden nap vettem néhány almát, és ezt ettem meg ahányszor rámtört az édesség utáni vágy. Komolyan mondom, hogy ez rendes függőség. Eleinte szenvedtem vele nagyon. Egy idő után megszabadult a szervezetem a függőségtől, ma már nem érzem a kényszert, de most is vigyáznom kell, mert sokszor kapom magam azon, hogy például többet eszek meg a kelleténél egy-egy alkalomkor. Inkább igyekszem teljesen kerülni. Tudom milyen ez, nagyon nehéz, viszont mindenképp tedd meg, mert a cukorbetegség egy nagyon-nagyon alattomos betegség, és jobb elkerülni.

Gyógyteát és táplálékkiegészítőt sajnos nem tudok, mondom, én az almát használtam arra a célre, hogy valamit elrágcsáljak, ha rámjön a kényszer... Sok sikert! :)

2008. nov. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyen nekem is rengetegszer előfordul (sajnos) a fogyókúrám alatt! Mondjuk mostmár nem sajnos mert sikerült "kezelnem" a problémát! elmondom nekem mi vált be! natúr joghurt felkeverve egy nagyon pici meleg vízzel amibe bele tettél 2-3 édesítőszert (ami ugye felolvadt) és ezt felkevered, utánna belevágsz egy egész almát! Utánna ezt megeszed! Nagyon finom, egészséges és édes! Én ez után nem kívántam az édességet! Próbáld ki! Annyit mindenképpen megér! Nem drága egy alma, 3 pötyi és 1 kis poharas natúr joghurt kell hozzá! :)
2010. jan. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a hasznos válaszokat! A kérdés feltevése út sok idő telt el, 2009. májusában teherbe estem, addig nem sikerült a "függőségtől" megszabadulni, és fogyni, de a terhesség 4. hónapjában terhességi diabéteszt diagnosztizáltak nálam, és onnantól nincs mese diétázom. Pár héten belül szülök, 7 kg mínuszban vagyok, miközben a baba szépen nő. Napi 200 grammnyi szénhidrátot fogyaszthatok 6 felé elosztva, tehát napi 6 étkezés, számolni kell majdnem mindent konyhai mérleggel, tiltólistán van egy csomó minden. Pl. cukor, cukros ételek, méz, szilva, banán, szőlő, aszalt gyümik, fehér lisztes ételek, tej.

Amit ajánlanak: rozs és teljeskiőrlésű kenyerek, durumlisztes tészta, barnarisz sok zöldség, savanyított tejtermékek, sovány húsok

A diéta első pár napja kegyetlennek tűnt, de aztán sikerült hozzászokni, és tartani is, a cukor/csokiéhség csökkent, igaz volt, hogy habos tortákkal álmodtam.

A terhesség miatt mesterséges édesítőket nem nagyon merek alkalmazni, inkább gyümölcscukrot, fruktózt, esetleg Stevia cseppet használok, ha feltétlenül édesítenem kell.

A függőségem ettől függetlenül megmaradt, Karácsonykor tapasztalhattam.... Szerencsére szaloncukorból is van már diétás. Kedvelt diétás nasijaim: joghurt mandarinnal, joghurt egy-két kiskanál diétás lekvárral, és vannak egész jó diétás csokik is, vagy a fekete csoki pl. nem olyan ártalmas állítólag.

A szülés után is kell tartanom még pár hétig a diétát, azután sem ártana, remélem lesz erőm hozzá.

:)

2010. jan. 7. 05:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!