Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez a tejtől lehetett? A...

Ez a tejtől lehetett? A laktóz érzékenység jele lehet? Esetleg másé?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Minden reggel tejet iszom, egy-két pohárral. Ma reggel épp laktózmenteset ittam, mert nem volt másmilyen itthon. Egy órával reggeli után egy kis alhasi görcs és fájdalom jelentkezett. Majd széklet ürítés után rendbe jött. Majd tízóraira ettem egy túró rudit (kb. Minden nap ez a tízóraim) és ugyanezeket a panaszokat észleltem. Előtte egy vagy két napig nem volt székletem. Azóta nem ittam tejet. De fagyit már ettem, nem abban van-e tej. A többi dolog amit ettem abban tudom, hogy nincs.

Szerintetek laktóz érzékenységre utalnak a tüneteim? Vagy csak túl reagálom?

Elvileg nincs semmilyen betegségem, érzékenységem, allergiám. Voltunk kb. Két hete vérvételen ahol ezt is nézték. Viszont ekcémás vagyok.

Köszönöm!

16/l


2020. júl. 24. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

De ha reggel laktózmenteset ittál, akkor nem lehetett a laktóztól...

Egyébként az allergia ekcéma formájában is jelentkezhet, ez a vérvételen nem derül ki. Nálam is csak úgy tudtuk meg, hogy amikor abbahagytam a laktózos dolgok fogyasztását, akkor nem volt ekcémám, amikor meg újra fogyasztottam laktózt, megint előjött.

2020. júl. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 vantel ***** válasza:
100%

Ha van ekcémád van bél gyulladásod is, enyhe mértékű.

Ez alapján sorra fognak jönni az intoleranciák amíg a bél egészséged helyre nem állítd!

2020. júl. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A Turo Rudi tejtermek, a laktozmentes mintha tej ital meg pont ellenkezoleg.

Lehet IBS, sima szorongas, atmeneti belproblema, hipochondria is. De ki is lehet vizsgaltatni, mert sokunk nem toleral osszetevoket.

2020. júl. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!