Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi idő koplalással lehet...

Mennyi idő koplalással lehet a szervezetben komoly károkat okozni?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a biológia, a testben lejátszódó biokémiai folyamatok, tehát nagyon hálás lennék hogyha megosztanátok velem a tudásotokat!


Természetesen tisztában vagyok a kérdésem összetettségével, nem csak az egyén, hanem élethelyzet is meghatározó tényező. Illetve mennyi ideig tart, pontosan mi is számít koplalasnak? Hány kalória napi bevitele?


A véleményetek is megírhatjátok a továbbiakban, mint például mi számít ténylegesen koplalasnak? Mikortól jelentkezhetnek végleges következmények? Kiemeltem veszélyes-e fiatalkorban (fejlődő szervezet)? stb...



2020. júl. 24. 23:23
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Kalóriaban én úgy határoznám meg, hogy a napi elégetett kalóriamennyiség minusz 1000kalória a bevitt érték. Szerintem itt már azért tud éhezni az ember. De a böjt is egyfajta koplalás.

Milyen következményei lehetnek? Igazából sokféle. Kezdem ott, hogy sok lesz a gyomorsav, ami refluxhoz vezet. Kimarhatja a nyelőcsövet, a fogakat roncsolhatja. Fekélyt okozhat a gyomorban. Hirtelen eltűnik nagy mennyiségű zsír és/vagy izom, aminek nagy legyengülés lesz a vége. A szervezet nem kapja meg a megfelelő tápanyagokat, az immunrendszer legyengül, fáradtság, idegrendszeri zavarok lépnek fel. Leeshet a vércukorszint, ami ájuláshoz vezethet.

És mindennek a tetejébe, iszonyatosan lelassul az anyagcsere, és mikor az egyén abbahagyja a koplalást, és eszik újra normálisan, az anyagcseréje még nem indul be újra, viszont a kaja csak megy, és a leadott kilókat visszaszedi - természetesen az izom helyett is zsírt fog felszedni. Ezt hívjuk amúgy jojó effektusnak. Kicsit off, de ezért van az, ha valaki fogyni akar, akkor az eddzen, és a napi elégetett kalóriájából vonjon ki MAXIMUM 500kalóriát, és megkapja a napi beviteli mennyiségét. Vagy egyszerűen csak számolja ki a célsúlyára ezt: Szénhidrát-2g/tskg; Fehérje-2g/tskg; Zsír-0.5-0.8g/tskg. (tskg=testsúlykilogramm) És ebből már jönni fog a kalória is ;) Illetve fontos még a megfelelő folyadékbevitel, 20testsúlykilogrammonként meg kell inni 2liter vizet. Plusz még napi minimum 8óra alvás, mert a fáradtság éhséget okoz (logikus, hiszem az alvásból elvett emergiát valahogy vissza akarjuk nyerni, és ez ilyenkor kajából menne).

Gondoltam ezt is leírom, hátha valaki koplalásra adná a fejét, és meglátván ezt a kérdést, elolvasná a válaszokat is, hátha tudok ennyivel segíteni neki a helyes útban :)

2020. júl. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 vantel ***** válasza:
28%

Az attól függ az alany milyen állaotban van.

Ha nincs óriási panasza akkor 40 nap maximum, úgy,hogy vizet ihat és nem csicskázik egész nap.

Kit tartasz fogva? Miért nem eteted?

2020. júl. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
#1-esre csatlakozva a tápanyaghiány vérszegénységhez is vezethet, ami miatt a szervezet nem jut elég oxigénhez, lelassul a szervek működése, az agy, a mozgás, ami viszont túlterheli a szívet, mert egyre gyorsabban kell fenntartania a keringést.
2020. júl. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mért akarsz önpusztító magatartást gyakorolni, mikor nyilván nem az a szándékod, hanem pont az ellenkezője, az egészség? Ha te is tudod - mert nem vagy hülye -, hogy ez semmiképp nem járható út, akkor mért erőlteted? Mért akarsz gyorsan lefogyni, ha egyszer az hosszú távon lehetetlen, viszont cserébe legalább megbetegítő?
2020. júl. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem akar :D

Írta a kérdező, hogy az élettani hatása érdekli, mert szereti az ilyen témákat :)

2020. júl. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszoló a nevemben szólalt meg! Persze az alapvető következmény, mint a testsúlycsökkenés számomra eddig sem volt kérdéses. Egyáltalán nem is ebből az aspektusból közelíteném meg a feltevést:)


A többieknek koszonom szépen a választ!

Esetleg tudtok olyan ingyenesen hozzáférhető szakirodalomról (akár angol, német nyelven)ami hasonló témákban rendelkezésre áll online?

2020. júl. 25. 23:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Fúha... hát nekem is az első utam a google-ra vinne, de ezt meg te is tudod :D

Megkérdezhetem, hány éves vagy? Minden szempontból vannak még ezen kívül is lehetőségeid. Csak aszerint mondanám, hogy milyen idős vagy.

2020. júl. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
16 éves lány vagyok, aki még nem döntötte el milyen szakma érdekelné a jövőben:)
2020. júl. 26. 22:51
 9/10 anonim ***** válasza:

Na, akkor ezesetben megkeresheted akár a biológia tanárodat :) Illetve ha a sulidban oktatnak emelten bioszt, akkor még több infóhoz juthatsz. De kereshetsz amúgy olyan könyveket is, amikben ez szerepelhet részletesen (nehéz kifogni a jót, a minőségit, de megéri kicsit kutakodni). Erről is érdeklődhetsz a tanárnál, hogy hol találsz ilyen könyvet. Illetve ha van orvos ismerősöd, családtagod, lehet ők is el tudnak látni még pontosabb adatokkal.


A szakma eldöntéséhez pedig, figyeld magad, mi az ami érdekel. Ez legyen az első. Ha több van, mik érdekelnek a legjobban, melyikekben vagy a legjobb. Ez már egyenes út. Amit szívesen tanulsz, sikeresebb is leszel benne. Ja, és ha nem tudsz választani... Feldobsz egy érmét (fej és írás kiosztva), és megfigyeled, melyiknek szorítasz jobban, mikor leesik ;)

2020. júl. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
37%
Véletlenül nem vagy anorexiás akinek már nincs mensese?
2020. júl. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!