Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az mennyire számít normális...

Az mennyire számít normális dolognak,hogy beviszek 5000 kalóriát egy nap alatt és csak 75 kiló vagyok és nem gyarapszik a testsúlyom?

Figyelt kérdés
Ez valami anyagcserebetegség oka lehet? Vagy ez még nem számít kórosnak? Ennyi kalóriát szerintem egy mázsás ember sem visz be egy nap folyamán,mint amennyit én napi szinten beviszek és egyszerűen nem mutat többet a mérleg semmivel sem. Felmerülhet a kérdés,hogy miért eszek ennyit? Azért,mert szeretném gyarapítani a testsúlyom mert úgy ítélem meg,hogy a magasságomhoz mérten még kellene rám kb 5-10 kiló,hogy igazán jól nézzek ki,de egyszerűen hiába zabálok,semmi látszata nincsen. :D
2020. júl. 25. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Érdemes elmenni endokrinológiai kivizsgálásra. Ha alkatilag vékony vagy, akkor izomépítéssel tudsz csak súlyt növelni.
2020. júl. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha normális tartományban van a testsúlyod és régóta ugyanannyi, akkor lehet, hogy a szervezeted ragaszkodik ehhez a súlyhoz, így vagy egyensúlyban. Ebben az esetben inkább erősítő edzéssel próbálj izmot felszedni.

Én tegnap voltam vendégségben és a szokásoshoz képest nagyon sokat ettem, volt benne mindenféle kalóriadús étel, zsíros pörkölt krumplival, üdítő, jó sok süti, torta is. Eredmény: mínusz 2 kg reggelre :) Máskor is volt ilyen, tapasztalatom szerint 1-2 nap múlva megint pont annyi leszek, mint előtte. Ennyit a kalóriákról...

2020. júl. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. júl. 26. 20:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát pl, ha még csak 1 napja folytatod ezt a tivornyázást, akkor előfordul, hogy nincs még eredménye.
2020. júl. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már vagy fél éve így nyomom,eredménytelenül. :D
2020. júl. 27. 10:44
 6/6 anonim ***** válasza:
5000 kalória, az 5 kcal, az naponta 30 g retekben van, ennyitől én sem híznék...
2020. júl. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!