Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges táplálkozás így?

Egészséges táplálkozás így?

Figyelt kérdés

Tanulok még, a szüleimmel élek, ők vásárolják így az ételt. Anyagilag nem állunk túl jól, szóval nem tudnának nekem külön vásárolni, főzni amit szeretnék, vagy ilyesmi. Ha ki van találva, hogy mit együnk, akkor mindenből éppen annyi van bevásárolva, ami ahhoz kell, és kész. Sokszor eszünk előre fagyasztott fasírtokat, húsokat, sült krumplit. Krumplit egyébként is, sokféle formában, meg különböző tésztákat. De nagyjából ennyi. "Rendes" húst ritkábban tudunk venni.

Ha feldobom ötletnek, hogy próbáljunk ki néhány egészségesebb dolgot, jön az, hogy "Ezt szereti mindenki, így ez lesz, erre telik is, másra mellette már nem, csak hogy én itt diétázgassak. Ha azt akarok, akkor egyem, ami van, csak kevesebbet." meg hasonlók.

Hogyan tudnék kicsit egészségesebben enni emellett?

Nasi, üdítő alapból ritkán van, azt tudom hanyagolni egyébként is. Esetleg itthon még a fehér kenyérről le tudok mondani a főtt ételek mellé. Zöldség terem nálunk néhány fajta, így abból van, amit csak úgy megehetek, de pl. gyümölcs is ritkán van itthon nagyon. Tojás szokott még néha pluszban lenni, mert szoktunk kapni.

Suliba mindig szendvicseket vittem, vagy péksütit, de ha a kenyérről le szeretnék mondani, mit vihetnék helyette, ami nem jelent nagyobb kiadást, és megoldható lenne?

Hogyan tudnék ilyen helyzetben egészségesebben enni egy kicsit?

Nem fogyni szeretnék alapvetően, nincs túlsúlyom, a családban is talán csak 1 embernek van jelentősebb feleslege, ami ilyen étkezés mellett elég meglepő szerintem. Csak szimplán egészségesebben szeretnék enni.

Bármilyen ötletet, tanácsot elfogadok.


2020. júl. 31. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire kevés a pénzetek, nem igazán tudsz mit tenni. Az egészségesebb kaják, a sokkal több zöldség, gyümölcs, halak, sovány húsok nem tartoznak az olcsó kaják közé és a reform kaják sem, amit egyébként nem is mindenki szeret, főleg ha megszokták a hagyományos magyar kajákat. Szóval tényleg nehéz úgy főzni kevés pénzből, hogy jól is lakjon mindenki és szeressék is.

Mozogj többet, ennyit tudsz tenni.

2020. júl. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mozogni próbálok, bár konditerembe se tudok befizetni, de van a közelben kondipark, ami ingyenes, plusz szeretek sétálni, biciklizni. És az itthoni edzés sem lenne rossz, már olvasgattam ezt-azt, csak attól tartok, hogy többet árt, ha nem tudom, hogy mennyire csinálom a gyakorlatokat szabályosan.

Azt viszont tudom, hogy mennyire fontos az étkezés is mellé, ezért szeretnék valami megoldást erre elsősorban.

2020. aug. 1. 13:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem testépítés a célod, így szerintem egy sima otthoni tornát (saját testsúllyal és kisebb súlyzókkal) nem tudsz elrontani. Előtte melegíts be, utána nyújtás. Elég kétnaponta tornázni, jógázhatsz is (vannak ehhez is jó videók). Felülés helyett csinálj inkább hasprést, guggolásnál ne menj annál mélyebbre, mint ha széken ülnél (90 fok), és ne erőltesd túl magad, főleg az elején, jobb a fokozatosság.

40 elmúltam, az utóbbi 20 évben főleg itthon tornáztam kisebb-nagyobb intenzitással, ahogy épp volt időm (videók alapján), soha semmilyen problémám nem lett belőle, ellenben látszik rajtam, hogy van rajtam némi izom, meg vagyok elégedve az alakommal. Tini koromban eléggé skinny fat voltam, vékony, de szinte semmi izom.

Ha nincs gond a súlyoddal, akkor elég lenne arra figyelned, hogy minden nap egyél zöldséget (ami van otthon), és elég fehérjét vigyél be (érdemes egy ideig számolni). A bolti fasírt nem a legjobb fehérjeforrás és nem is egészséges, nem is feltétlenül olcsóbb a húsnál, de ha ezt vesznek, akkor nem tudsz mit tenni. Péksütik helyett sokkal jobb választás a saját készítésű szendvics, ha tudsz, tegyél bele főtt tojást, sajtot, túrót, zöldségeket is. Próbálj a túl sok adalékanyagot tartalmazó, feldolgozott élelmiszerek helyett természetesebbet enni, pl. margarin/vajkrém helyett sima vaj, gyümölcsös joghurt helyett kefír, natúr joghurt, ha a szüleid szoktak ilyeneket venni.

2020. aug. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ha azt akarok, akkor egyem, ami van, csak kevesebbet." ... Hogyan tudnék kicsit egészségesebben enni emellett?"

Hát mondjuk igen, így, hogy kevesebbet eszel ugyanabból. Nagyon sokan pont ott rontják el, hogy túl sokat esznek: ha a mennyiségre vigyázol, az már nagy lépés. De egyébként ha nincs túlsúlyod, akkor ne parázz, jól csinálod!


"Suliba mindig szendvicseket vittem, vagy péksütit, de ha a kenyérről le szeretnék mondani, mit vihetnék helyette, ami nem jelent nagyobb kiadást, és megoldható lenne?"

A suliban van olyan hűtő, amit te is használhatsz? Vagy csak hűtést nem igénylő dolgok jöhetnek szóba? És csak tízórai a kérdés vagy az ebédet is otthonról akarod vinni? (Érdemesebb lehet befizetni a menzára, az nem olyan drága, és akkor ott eleve másmilyen a kaja, mint otthon, nem?)

2020. aug. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hány éves vagy?

Vállalkozz diákmunkára,

-gyűjthetsz annyi pénzt, hogy vásárolj magadnak gyümölcsöket, egészséges ételeket.

2020. aug. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem klassz, hogy gondolsz erre, de nem kell aggodnod miatta. Ahogyan irod, nem vagy tulsulyos es sokat mozogsz. Ez szuper.
2020. aug. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!