Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megéri leszokni a teáról?

Megéri leszokni a teáról?

Figyelt kérdés

Napi kb. 1 liter teát szoktam inni. Mostanában azon gondolkoztam, hogy érdemes lenne-e leszokni róla. Ha igen, akkor mit érdemes inni helyette reggelenként? És igen, azt az 1 litert nem reggel iszom meg mind, hanem reggel lefőzök egy egész kancsónyit, és azt iszom meg délutánig.

Az is érdekelne, hogy hosszú távon mennyire roncsolja a tea az agyat, mert olyanokat olvastam, hogy a koffein rosszabb hatással van az agyra, mint a drog és az alkohol. Illetve még hozzátenném, hogy Lipton fekete teát szoktam inni, ami ha jól tudom, még erősebb a sima teánál.


2020. júl. 31. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:

a koffein rosszabb hatással van az agyra, mint a drog és az alkohol???


Hol írnak le ilyet?

2020. júl. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

[link]

Igazából nem tűnik valami hitelesnek az oldal, de azért kicsit megijesztett.

2020. júl. 31. 16:36
 3/7 anonim válasza:
Miért akarsz leszokni a teáról? Én örülnék annak, ha ennyit tudnék inni egy nap. Nem éri leszokni... Habár, gyorsabb lesz az anyacseréd, de az szerintem jó (főleg olyanoknak, akik fogyni akarnak).
2020. júl. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elvileg nagyobb mennyiségben eléggé dehidratál a tea. És ha kb. annyi vizet iszom egy nap, mint teát, akkor lehet, hogy nem lesz elég víz a szervezetemben, mint amennyi kellene.
2020. júl. 31. 16:42
 5/7 anonim válasza:

Nos, ha tényleg dehidratál, akkor kevesebb teát igyál. Kezdetben 2 csészével, aztán csak egyet naponta, aztán hetente 3-4 pohárt csak. Leszokni nem kell róla, mert egészséges és jót tesz a szervezetnek. 😊

3-as voltam.

2020. júl. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ennyi tea hosszútávon igen sok savat csinál.
2020. júl. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igyál belőle reggel 1 bögrével, utána pedig főzz koffeinmentes teát, pl. valódi gyümölcstea (nem gyümölcsízű fekete) vagy rooibos.

Amúgy ha csak 1 filtert használsz az 1 literhez, az olyan, mint ha csak 1 csésze teát ittál volna. Ebben az esetben magával a teával nincs gond, kell a sok folyadék ebben a nagy melegben. Viszont ha sok cukorral iszod, az nem valami jó.

2020. aug. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!