Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Reflux miatt fájhat napokig a...

Reflux miatt fájhat napokig a mellkasom?

Figyelt kérdés
2 hónapja volt egyszer ez a rossz szorító érzés a mellkasomba a gyomorszájnál. Egy nap alatt magától elmúlt, akkor a paradicsomtól volt. Mostmár lassan egy hete szenvedek de nem javul. 3 napja gyógyszert is kaptam, diétázok és nem javul. Egész nap szorít a mellkasom, torkomba gombóc érzés van, semmi étvágyam sincs. Néha már rendesen bepánikolok annyira szorít a mellkasom. Szerdán kell visszamennem az orvoshoz ha nem javul, félek gyomor tükrözés lesz a vége.

#Reflux, mellkas, torok, gyomorégés, gyomorszáj, gyomorsav,
2020. júl. 31. 18:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Két ismerősömnek is volt már gyomorégése de azt mondták nekik max egy nap és elmúltak a tünetek.
2020. júl. 31. 18:10
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Igen, fájhat. A gyógyszerrel vigyázz, mert nagy átverés. A refluxot nem a túl sok, vagy túl erős gyomorsav okozza, hanem a a túl gyenge, vagy kevés. A gyomor kémhatása normál esetben 1,2pH. Ez tartja zárva a nyelőcső záróizmát. Ha gyengül, vagy hígul a sav, akkor tud a visszafolyni a cucc.
2020. aug. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen de én azért a tüdőgondozóba is elnéznék. Levegőt kapsz rendesen?
2020. aug. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mikor szorít a gyomorszájam akkor levegőt is nehezebben kapok, főleg ha hanyatt fekszek. Asztma is lehet akár vagy micsoda?
2020. aug. 20. 21:18
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha ez állandóan van érdemes megnézetni tüdőgyógyásszal is ha nem javul a kezelésre. Meg kardiológussal. Jobb kizárni mindent. Sajnos ezek antümetek hasonlóak és összetéveszthetőek.
2020. aug. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, antacidumot írtak fel, attól megszűnt az egész, a mellkasi fájdalom, gyomorégés és a gombócérzés is. Te milyen gyógyszert szedsz?
2020. aug. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Esomeprazol Sandozt kaptam de szinte semmit nem használ. Voltam már EKG-n, mellkas röntgenen, vérvételen, hasi ultrahangon. De semmi bajt nem találtak. Eddig mindig csak akkor jelentkezett mikor megvoltam fázva, azt mondta az orvos mellhártya izgalom. Viszont mostmár más érzés. Középen szorít a szegycsont alatt, a torkomig olyan merevnek érzem az egész nyakam, gombóc érzés van a torkomban. Már arra is gondoltam stressz okoz mindent mert egy ideje nem találok munkát sajnos. Félek már visszamenni az orvoshoz is annyit járkálok oda már rosszul vannak tőlem szerintem.
2020. aug. 21. 08:47
 8/13 A kérdező kommentje:
Úgy kezdődött az egész tavaly ősszel, hogy oviba ment a fiam és mindent elkaptam tőle, folyton náthás voltam és decemberben kezdődött ez a két oldali mellkas szoritas akkor ugye azt hitték nem e tüdőgyulladás és akkor volt röntgen vérvétel meg EKG ultrahang. Semmit se találtak így azt mondta a háziorvos mellhártya izgalom csak. Szóval szinte mai napig állandóan náthás vagyok, vizes orrfolyásom van állandóan, gyakran kapar a torkom, köhögök. Antibiotikumot is 3x szedtem télen meg sok fájdalomcsillapító. Állandó éjszakai orrdugulás, gyakori fejfájás. Most 2 hónapja meg már ezek a refluxos tünetek vannak. Lehet már a sok gyógyszertől vagy stressz vagy valami más. De érzem most is azt a savas érzést hogy jön fel a torkomban.
2020. aug. 21. 09:07
 9/13 anonim ***** válasza:
Én akkor éreztem ilyet mikor légmellem volt. Nem látszott röntgenen mert picike volt. Nekem is jöttek a refluxal mert az is van. Próbálj egy mellkass ct-re beutalót kérni. Mellhártya izgalom? Szerintem ilyen nincs. Max mellhártyagyulladás.
2020. aug. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
És a légmellre mit kaptál gyógyszert?
2020. aug. 21. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!