Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csinál egy dietetikus?

Mit csinál egy dietetikus?

Figyelt kérdés
Konkrétan milyen kérdésekkel lehet hozzá menni? Mihez ért? Milyen tudása van, miben és hogyan fog tudni nekem segíteni? Konkrétan várok leírásokat, miket tapasztaltatok. Magánba fogok menni. Fogyni szeretnék, illetve magas a cukrom.
2020. aug. 3. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:

A dietetikus egy betegség vagy állapot étrendi kezelésével foglalkozik. Tanácsot ad, hogy mit szabad enni, mit nem szabad, mit mikor, mennyit, stb.


[link]

2020. aug. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én belekezdtem fakultatív egy candida diétába mert hiába jártam orvosról orvosra nem tudtak segíteni a tüneteimen. Ekkor kértem időpontot egy dietetikushoz. Én nem magánban voltam. Átbeszéltük a panaszaimat és a diéta elemeit mit lehet mit nem. Már képben voltam csak volt pár dolog ami nem volt egyértelmű. Végig neszéltük miket szoktam enni. Felhívta a figyelmem pár hibára, amit jobban lehetne csinálni és adott pár új ötletet is. Nálam nem voltak nagy taplálkozasi hibák alapvetően megdícsért, hogy jól csinálom. De hasznos volt mert az ötleteivel változatosabban tudok táplálkozni. Több mint egy órát voltam nála, nagyon kedves volt és segítőkész.
2020. aug. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Előző vagyok. Neked diabetológiára kellen menned ha cukros vagy szerintem. Nem dietetikushoz.
2020. aug. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Étkezési naplót kér, amiben az elmúlt 1. Hét étrendjét írod le neki, ez alapján megnézi, hogy mi a probléma vele és ezt megbeszélitek.


Elmondja, hogy hogyan kéne, hogy kinézzen egy napi érkezésed, milyen tápanyagokat kell biztosítani, hogy a szervezetedbe jusson és azt milyen ételekből nyered egy adott étkezéssel.


Ezek alapján vagy ő állít össze egy étrendet vagy te magadnak összeállítod.


Hetente küldened kell neki az étrendet vagy minden találkozótokon leadni neki, amikből egy értelmezhetetlen elemzést összeállít, amit nem kell, hogy érts, idővel megértesz mondjuk, de ő kell, hogy értse, nagyjából ebben azt elemzi, hogy melyik zápanyagból nem jutattál be eleget.


X időnként van találkozó (ahogy megbeszélitek, hogy hetente, két hetente, havonta), ahol javasolja, hogy hogyan változtass az étrendeden, ha valamelyik számolt érték nem megfelelő, felteheted a kérdéseidet.


Majd, amikor eléred a célod vagy félúton vagy hozzá, kirakja a Facebookra, Twitterre, Instára, hogy mennyire büszke rád, ha szeretnéd, akkor a neved nélkül, persze, csak az engedélyeddel, de általában próbál rábeszélni, hogy add a nevedet, az arcodat, hogy neki ez jó reklám legyen, de persze nem ezt fogja mondani.


Érdemes figyelni, hogy akit felkeresel annak a te gondod legyen a specialítása, mert máskülönben nem fogja az életmódváltó és a dietetikus megérteni egymást, mármint az étrend összeállítása rendben lesz, de fontos néhány esetben, hogy tudja a dietetikus, hogy lelkileg min megy át a másik.

2020. aug. 17. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!