Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan küzdjem lá a túlevést?

Hogyan küzdjem lá a túlevést?

Figyelt kérdés

Anorexia után elkezdtem úgy enni, hogy sokszor már nem is vagyok éhes, és nem is kívánom azt az ételt amit eszek, de akkor is megeszem és már nagyon tele leszek. Félek hogy kezdek átmenni túlevéses zavarba (Binge Eating Disorder). Meg egy csomószor kajákon jár az agyam, aztán ha telezabálom magam akkor meg bűntudatom van, hogy mégis miért csináltam.

Egy csomószor mondom magamnak, hogy holnap egy új nap lesz, és majd normálisan fogok enni és nem vonok meg semmilyen ételt, de mindig zabálás lesz a vége...



2020. aug. 4. 21:14
 1/9 A kérdező kommentje:
Le*
2020. aug. 4. 21:16
 2/9 anonim válasza:
Nem értek nagyon hozzá, olvastam mind a két betegségről, de szerintem ez elsősorban nálad inkább mentális. Szerintem mindenképp jó kiindulás lehetne, ha beszélnél egy pszichológussal, aztán egy endokrinológussal is, hátha ő is tud segíteni. Remélem megoldódik a problémád! :)
2020. aug. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nézd, az anorexiához nem értek, és jobb lenne, ha szakemberrel beszélnél erről a problémáról. De nem anorexiásként is előfordul velem hasonló. Nekem az segít, ha előre megtervezem, mikor és mit fogok enni. Kalóriaszámláló programot használok hozzá, mert ha túl keveset tervezek, napközben nem leszek éhes, csak este, akkor meg túl sokat eszem és nem tudok aludni.


De nem tudom, hogy ha amúgy is probléma neked, hogy túl sokat foglalkozol az evéssel, akkor ez jó módszer-e a számodra.

2020. aug. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az éhséget és jóllakottságot hormonok szabályozzák, ezek működése a táplálkozási zavarral küzdőknél felborul. Másrészről lehet, hogy a hosszú koplalás miatt még mindig hiányod van bizonyos tápanyagokból, vitaminokból, a bélflórád is felborulhatott. Ezért szerintem fontos a jól megtervezett, tápanyagdús és változatos étrend (napi több étkezésre lebontva), a szükséges vitaminok pótlása, valamilyen probiotikum is hasznos lenne.

Hosszú az út a gyógyuláshoz, és biztosan nem könnyű, főleg a pszichés része. Remélem, kapsz ebben segítséget valakitől.

2020. aug. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam anorexiás, szerencsére sikerült leküzdeni. Ezek a túlevések tejesen normálisak a felépülés során, mindenkinél jelentkeznek. Próbálj sok rendes tápanyag dús ételt enni és egy idő után a szervezeted is kapcsolni fog, meg az agyad is, hogy oké elmúlt a veszély mostmár van kaja. Biztosan fel fog így jönni pár kiló, de ugye ez is az egyik cél a gyógyulás során, hidd el normalizálódni fog a helyzet de nem két hét alatt. A lényeg h ne próbálj kompenzálni semmivel, ne koplalj másnap, mert így folyton visszarantod magad. Elvezd az ételeket és bizz a testedben és közben tegyel meg mindent a mentális egeszsegedert. Nem mondom higy csak pszichologus segíthet, mert en is azt tapasztaltam h a kulcs első sorban benned van, de ha úgy érzed nyitott vagy rá akkor sokat tud segíteni. Kitartást és sok sikert! Ne feledd hogy nem a kuldod alapján leszel értékes és nem egy szám vagy, hanem egy személy :))
2020. aug. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*nem a kulsod alapján
2020. aug. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, amiket idáig írtatok! :) Csak nekem az a bajom, hogy én már sokszor akkor is eszek, ha nem élvezem, és már nem tudom mit csináljak, elegem van magamból, folyton eszek, vagy kajákon jár az agyam.
2020. aug. 4. 22:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: igen ez ilyen sajnos, ne tudd meg hányszor tomtem magamba a kaját pedig mar majd szét repedt a gyomrom, azt hittem sose lesz vege, közben pedig az ételeken kívül abszolút semmire se tudtam gondolni , ha megláttam valami nasit pl addig ettem amíg csak láttam. Azt hittem sose lesz vege, ez hatalmas szorongást generált bennem és meg úgyse tudtam másra figyelni, és csak jöttek egymás után a falasok....nekem az segített mikor egyszer eldöntöttem hogy oké, akkor nem kompenzál ok semmivel, ha falni akarok akkor az lesz, nem érdekel ha feljönnek a plusz kilók lesz ahogy lesz. Láss csodát, hétről hétre enyhülnek a falasok és a feljött plusz kilók szépen lementek maguktól. Fontos megérteni h ezek a folyamatok egymást generálják és ha nem sikerül elengedni, akkor nem lesz vége. Az első pár falánál mikor tudatositsd magadban hogy nem baj, akkor ezt most befalom, nem érdekel mi lesz és néhány ilyen alkalom után ténylegesen át kapcsol az agyad és egyre kevésbé fognak jelentkezni a tünetek. A másik ami segít hogyha jön a falasroham tudatositsd magadban mit érzel és fontos hogy ezt ki mond és leird, nem eleg magadban megfogalmazni. Pl en most nagyon duhosnek érzem magam és kérdezd meg magadtól vajon miért érzed ezt? Stb. Kezd el leírni minden gondolatod. En nagyon szkeptikusan álltam ehhez a dologhoz de meglepően jól működik.
2020. aug. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, bár nekem ezek a falások már kb. 1 hónapja tartanak(annyira szégyellem magam miatta)

Csak 1 hónapja még kb 43 kg voltam, mostmár talán 52 vagyok.

2020. aug. 4. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!