Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 16 évesen minden reggel...

16 évesen minden reggel meginni egy kávét mennyire káros?

Figyelt kérdés

Instant kávét szoktam feketén, 1 bögrényit. Máskor esetleg hosszú kávét, szintén ízesítésű nélkül mert egyszerűen így szeretem:)


Na de nem is ez a lényeg. Ebben a korban, hosszútávon káros hatása lehet a -kávéból származó-koffeinnek?



2020. aug. 7. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Egy bögre? Azaz lenyomsz 2-3 deci feketét minden reggel? Ha igen, akkor az sok. Napi egy csésze semmi problémát nem okoz, de nem feltétlenül kellene rászokni.
2020. aug. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Instant kávét ír a kérdező, nem főzött kávét. Egyébként meg valamilyen szinten káros a rendszeres kávézás, főleg a főzött kávé, mert hozzászoksz a koffeinhez, és hosszú távon felboríthatja a hormonháztartást is. Kifárasztja a mellékvesét. Később pedig már egyre több és több kell.
2020. aug. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Az instant kávé jóval gyengébb mint egy rendes főzött kávé. Egyébként inkább kávét igyál mint energiaitalt ami a fiatalokra jellemző manapság. Az energia ital jóval károsabb.
2020. aug. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Napi 1-től semmi bajod nem lesz.
2020. aug. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen napi 1 bögre, de nem főzött hanem bolti instant kávé. 2 kis teáskanálnyi felöntve sima vízzel..

Hogyha nem iszok egy napon, hiányérzetem van a reggeli rutin felborulása miatt de nem vagyok ráfüggve a koffein élénkítő hatására.

Ezenkívül pedig soha nem fogyasztok más kávét!


#2. Válaszoló: nem hallottam a hormoháztartásra való hatásairól..ezt ki tudnád fejteni bővebben?

2020. aug. 7. 16:02
 6/13 A kérdező kommentje:

Ja és energiaital meg sem fordul a fejemben több okból:

-szüleim (nem tiltották meg mivel szóba sem került..)

-cukortartalma

-és amblokk mindenféle anyag ami benne van

2020. aug. 7. 16:04
 7/13 anonim ***** válasza:

2-es vagyok:

[link]

Nyilván ez nem a kutyulós kávára vonatkozik. De abban meg mindenféle mesterséges anyag van, ami biztos nincs jó hatással a bélrendszerre, bélbolyhokra. Én a magam részéről igyekszem kerülni a feldolgozott cuccokat.

2020. aug. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%
Ha tennél bele egy kis tejet az még jobb lenne. Az egyetlen gond ezzel az lehet hogy az emésztőrendszeredre nem leez jó jatással hosszútávon. Ezt ki tudod küszöbölni ha eszel előtte valamit. Én pirítóst szoktam meg a tej is javít a dolgon.
2020. aug. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%
De amúgy nincs semmi káros hatása kis mennyiség.
2020. aug. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%
Hogy a hormonháztartásba belepiszkál,, még hagyján. A kávéval kapcsolatban azt szokták figyelmen kívül hagyni, hogy a kávé nem energiát ad, hanem a tartalék energiákat szabadítja fel. Azokat ez energiákat, amiket a szervezet a megfelelő működéséhez raktározott el. Az immunrendszer a legnagyobb energiazabáló! Innen energiát elvinni nem záloga az egészségnek.
2020. aug. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!