Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létező dolog a tejfehérje...

Létező dolog a tejfehérje érzékenység?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nekem IgG teszten tejre lett pozitív eredményem. Most ahogy beleásom magam a témába azt írják, három félét különböztetünk meg: tejfehérje allergiát, laktózérzékenységet és tejfehérje érzékenységet. Nekem elméletileg a harmadik jött ki a teszt alapján. De sok helyen nem látok említést külön a tej intoleranciáról, csak az allergiáról, meg a laktózról..?

Ez vajon miért van? Csak mert diétában ugyanaz vonatkozik rájuk, mint az allergiásokra? Elméletileg pedig sok a tejfehérje érzékeny ember.



2020. aug. 11. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Van
2020. aug. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon remélem, mert akkor nem tudom nekem mi a vihar van :D Meg minden olyan embernek, akinek ez jött ki. Mármint nálam tényleg stimmel, tejes dolgokra reagáltam, de nem egyből hanem néha napokkal később. Intolerancia szerű tüneteket, tehát ez tuti nem allergia, de nem is laktózérzékenység.
2020. aug. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

IgG-ből a laktózérzékenység nem mutatható ki, mert ahhoz h2 kilégzés kell.

Emellett 2 külön formáról beszélhetünk: tejallergia (IgE), vagy tejfehérje érzékenység (IgG). A kettő egyáltalán nem ugyanaz! Az allergia tünetei gyorsan és erősen jelentkeznek, akár percekkel fogyasztás után, jóval komolyabb tünetekkel. Az érzékenység huzamosabb idő után jelentkezik és enyhébb, nem életveszélyes. Illetve utóbbinál nem kell egy életre elhagyni tejet. Én ezt így tudom.

2020. aug. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
az első miért lett lepontozva, nem értem?
2020. aug. 11. 21:24
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Manapság nagyon sok embernek van lyukas bél szindrómája. Anélkül, hogy tudna róla hiszen nem, vagy csak napokkal az elfogyasztott étel után okoz tüneteket. Az orvosi protokoll sem foglalkozik vele. Ennek az a lényege, hogy a felborult bélflóra nyomán kicsi gyulladások alakulnak ki a bélfalon, ezek helyén parányi lyukak keletkeznek, a amiken keresztül emésztetlen fehérjemolekulák kerülnek a véráramba. Miután pedig az immunrendszer a testidegen fehérjékre van kihegyezve, a többit könnyű elképzelni.
2020. aug. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hmm érdekes. #5 erről már egyébként olvastam/hallottam és nagyon gyakori is sajnos. Van ahol már az orvoslás is elfogadja. Ez ellen mi tanácsos, milyen életmódbeli változtatás? Azon kívül persze, hogy kerülöm az érzékenységet okozó ételeket.
2020. aug. 13. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!