Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fogyás, hirtelen fogyás?

Fogyás, hirtelen fogyás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves lány vagyok.

Kb 2hónapja rettentő sokat fogytam. 155cm 44kg vagyok jelenleg. Előtte voltam 53-4 is. Akkor is jól éreztem magam a bőrömben de most viszont.. eltűnt mindenem.. nem fogyókúráztam, bulémiás sem vagyok. Az étvágyam is nagyon jó.

Itthon is kezdenek megijedni mi lehet a baj (d*ogokra gondolnak)

Hízni se tudok és most megint megindult a fogyásom. Emelett a menstruációm se százas. Van hogy 2hétig megvan utána 4-5 hónap kimarad. Valaki esetleg tudna segíteni?


2020. aug. 12. 10:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Mit ettél, ittál tegnap, és mennyit?
2020. aug. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Reggelire műzlit szoktam általába vagy szendvicset, ebédet este vacsira pedig tojást. Napközbe kis nasik voltak. Inni vizet kb fél litert (rettento keveset iszok ez régebben se volt másként).
2020. aug. 12. 11:24
 3/20 A kérdező kommentje:
*ebédet, este vacsira tojást*
2020. aug. 12. 11:25
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján nem túl sokat ételt viszel be. Hús, zöldségek, gyümölcs? Vízfogyasztásodon mindenképp változatni kelelne (1,5-2 liter naponta). Egyébként más panasz nincs? Ilyenekre gondolok, hogy erős izzadás, hajhullás, remegés, szívdobogás érzés, hasmenés?
2020. aug. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
A kezem erősen remeg igen, néha az egész testemben érzek ilyen gyengeséget,remegést. Volt olyan többször is hogy hirtelen levert a víz meg ez a gyengeség de eddig ezt a kettőt (fogyással) nem kötöttem össze. Sportolni szoktam és azt szeretek is nagyon
2020. aug. 12. 11:53
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen menj el a háziorvosodhoz ha ennyit fogytál, ki kell vizsgáltatni az okát, lehet pajzsmirigyeddel, hormonokkal gond van. Ha menzeszed is ilyen rendszertelen nőgyógyászt is keress fel.
2020. aug. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Énis tágomatom az előttem író véleményét, a pajzsmirigy leheta ludas, az a mensesbe is bekavarhat, de a háziorvos majd tudja merre küldjön tovább.
2020. aug. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Már én is kezdek kicsit megijdeni, remélem nem nagy a gond. Ha lesz valami jelzem🙂
2020. aug. 12. 13:14
 9/20 A kérdező kommentje:
2 éve voltam kórházban a mensimmel kapcsolatban, akkor cisztára gyanakodtak. Mivel akkor is így volt a mensim. Annyit mondtak rá hogy ez idővel elmúlil vagy örökre így marad.. ki se vizsgáltak mivel aztmondják ez fejlődő szervezet de ez akkor se normális szerintem
2020. aug. 12. 13:17
 10/20 anonim ***** válasza:
21%
Sürgősen belgyógyász. Ha ott nem találnak semmit, biztos lehetsz benne, hogy a felborult béllóra (lyukas bél szindróma) nyomán kialakult pajzsmirigyzavarról van szó.
2020. aug. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!