Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek? (anorexia)

Csigásdió kérdése:

Mit tegyek? (anorexia)

Figyelt kérdés
Anorexiás vagyok, de nem akarok meggyógyulni, pedig tudom, hogy meg kéne. Sajnos kifejezetten örülök, hogy ez van, mert így nem hízok, pedig tudom, hogy ebből baj lesz.

2020. aug. 12. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

ha te nem akarod, akkor mi mit tehetünk érted?


észérvek nyilván nem hatnak, azokkal te is tisztában vagy

jársz pszichológushoz?

2020. aug. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
Hány centi vagy és hány kg?
2020. aug. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha magad nem akarsz gyógyulni, akkor mi se fogunk tudni rávenni.


Ha 18 alatt vagy és komoly eü-s gondjaid lesznek ebből (pl. elájulsz), akkor majd valószínűleg bent fognak tartani kórházban. De ez csak bizonyos súly alatt fog megtörténni. Ergo hízókúrára kényszerítenek.


Ami pedig javasolt az a pszichológus. Keress fel egyet, mert ennyicska leírásból nekem több dolog is eszembe jutott, ami pszichés:

1., Nem akarsz gyógyulni, mert durva önértékelési zavarod van.

2., Nem akarsz gyógyulni, mert szereted, hogy a környezeted sajnál a betegséged miatt.

3., Nem akarsz gyógyulni, mert úgy érzed ezzel bosszút állsz magadon vagy a világon.

4., Nem akarsz gyógyulni, mert úgy érzed a soványság társadalmi elvárás, sőt, nyomás. Ami 2000 óta nincs így, de ezt nem ilyen könnyű elfogadni.

5., Tudod, hogy bajod lesz, és kórházba kerülsz. Ott törődést kapsz, és egy Münchausen-szindróma felé tartassz gyakorlatilag.

2020. aug. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Üdv a klubban.Egyedül vagy ugye?Nincs kivel beszélni, senki se ért meg. Éhes a lelked és ez szarabb érzés, mintha a gyomrod lenne. Írj, ha gondolod privit.
2020. aug. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is írhatsz ha gondolod.Most jöttem ki a kórházból(18-adik alkalommal)0 eredménnyel.
2020. aug. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%
Menjetek el Tündérhegyre, és gyógyuljatok meg!
2020. aug. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!