Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy nem egészséges ennyit, ennyiszer enni?

Figyelt kérdés

Férjemről van szó. Reggelire is főtt ételt eszik. Tízóraira valami sós nasit. Ebédre és vacsorára főtt ételt, délután valami sós nasi, és vagy egy liter tej.


A probléma az adagokkal van. Rengeteget eszik. Szinte zabál. Áll és tolja magába az ételt. Már reggel is a pörköltet tésztával. És nem érti, hogy mitől hízik. Nem érti meg, hogy nem kell mindig minden egyes étkezésnél jól lakni. Reggelire bőven elég szerintem valami könnyű szendvics, ebédre oké, egye a főtt ételt, de utána nem biztos, hogy kell az egy zacskó pufi rizs meg a liter tej, meg vacsorára a pörkölt tésztával. Ráadásul mindezt a legtöbbször a konyhában a konyhapultnál állva, mintha lopnia kellene az ételt, alig rág csak nyeli az ételt, mint kacsa a nokedlit.


Az edzőterembe, hogy minek jár le, azt nem értem. Lézeng. Alig vesz súlyt a kezébe. Attól nem lesz több és nagyobb izma, hogy van egy konditerem bérlete, és közben meg alig csinál értékelhető gyakorlatokat.


De egyszerűen nem érti, hogy mitől hízik. Már az alsónadrágok is szorítják, olyan szép úszógumija van, hogy fent marad a vízen.


MOndtam már neki szépen is, csúnyán is, hogy ne egyen ennyit, nem kell reggel hat órakor a pörkölt tésztával, nem kell minden étkezésnél jól lakni, reggelire bőven elég az ettem valamit, most már kihúzom tízig vagy délig érzés.


Én hiába főzök diétás ételt, ha rátör az éhség, akkor főz magának tésztát, egy kiló rizst, vagy vesz öt-hat kiflit meg hozzá egy liter tejet.


Adjatok valami tanácsot. Köszi.



2020. aug. 12. 16:53
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 A kérdező kommentje:
173 centi, 88 kiló. De zsírral, nem izommal. Kihízta minden ruháját, a boxerek is szűkek rá.
2020. aug. 12. 17:04
 12/65 anonim ***** válasza:
79%

A leirasod alapján durvábbra gondoltam. nem akarod szabályozni pedig az bevalna nálunk is bejött h nem tartunk itthon chipset és nasit.

Hiába van pénze ha már le kell menni érte és megvenni akkor már nem is kell annyira 🤣

2020. aug. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem erti, mitol hizik, javasold neki a kaloriaszamlalast. Akkor hatha megerti. De ha nem akarja elfogadni, akkor nem tudsz mit tenni.


Itt amugy a mennyiseggel van a baj, nem az eteltipusokkal elsosorban. Persze ha zoldseget stb. nem eszik, akkor a makrotapanyag arany is problemas lehet, es keves lesz a rostbevitel is.


Ha fogyni akar, akkor ne egy 1500 kcal/nap dietaval kezdje! Ha most mondjuk 3500 kcal/nap korul eszik, akkor probalja meg a 3000 kcal/napot ket hetig, ha nem fogy, akkor 2500 kcal, aztan 2200 stb. Fokozatosan csokkentse csak.

2020. aug. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
99%
ráadásul otthon van... azt hittem először, hogy uránbányában dolgozik, vagy vaskohász. De akkor gáz: meg fog hízni. Fokozatosan csökkentse a mennyiséget- kérd meg-, az egészsége érdekében...
2020. aug. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
99%
Nem a mostani sulya a nagy baj, hanem a tendencia. De mindenki a maga sorsanak a kovacsa. Sajnos lehet, hogy kenytelen leszel tetlenul vegignezni, ahogy tonkremegy az egeszsege.
2020. aug. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 A kérdező kommentje:
Nem én veszem a nasit. Megveszi magának. Az utóbbi időben hízott sokat. 75 kiló volt még egy éve.
2020. aug. 12. 17:11
 17/65 anonim ***** válasza:
94%

Kérdezd meg tőle (egy alkalmas! pillanatban), miből gondolja, hogy csak a nőknek kell odafigyelniük magukra x évi házasság után, hogy a párjuk még mindig csinosnak és vonzónak találja? Ez ugyanúgy érvényes a férfiakra is!

Gondolkozzon el rajta! Hogyan fog kinézni ha már 100, vagy még annál is több kg lesz?

2020. aug. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
91%
A miértjére kellene rájönni. Lehet hogy ideges a munkaja miatt.En akkpr zabáltam amikor már baromira igazságtalannak éreztem a munkahelyemen ami megy. Le is léptem most kezdek rendbe jönni. Valami nála is kiválthatja. Arra kellene rávenni hogy beszéljen róla. Sokszor a ferfiak nem -beszélnek, mert beszed= kudarc szóval nehéz.
2020. aug. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
98%
Mivel önellátó csinálni nem tudsz semmit, csak észérvekkel meggyőzni. Lehet, hogy csak a megszokott rutin hiányzik, mivel otthonról dolgozik; unalmában eszik.
2020. aug. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
54%
10-nél a pont.
2020. aug. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!