Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy nem egészséges ennyit, ennyiszer enni?

Figyelt kérdés

Férjemről van szó. Reggelire is főtt ételt eszik. Tízóraira valami sós nasit. Ebédre és vacsorára főtt ételt, délután valami sós nasi, és vagy egy liter tej.


A probléma az adagokkal van. Rengeteget eszik. Szinte zabál. Áll és tolja magába az ételt. Már reggel is a pörköltet tésztával. És nem érti, hogy mitől hízik. Nem érti meg, hogy nem kell mindig minden egyes étkezésnél jól lakni. Reggelire bőven elég szerintem valami könnyű szendvics, ebédre oké, egye a főtt ételt, de utána nem biztos, hogy kell az egy zacskó pufi rizs meg a liter tej, meg vacsorára a pörkölt tésztával. Ráadásul mindezt a legtöbbször a konyhában a konyhapultnál állva, mintha lopnia kellene az ételt, alig rág csak nyeli az ételt, mint kacsa a nokedlit.


Az edzőterembe, hogy minek jár le, azt nem értem. Lézeng. Alig vesz súlyt a kezébe. Attól nem lesz több és nagyobb izma, hogy van egy konditerem bérlete, és közben meg alig csinál értékelhető gyakorlatokat.


De egyszerűen nem érti, hogy mitől hízik. Már az alsónadrágok is szorítják, olyan szép úszógumija van, hogy fent marad a vízen.


MOndtam már neki szépen is, csúnyán is, hogy ne egyen ennyit, nem kell reggel hat órakor a pörkölt tésztával, nem kell minden étkezésnél jól lakni, reggelire bőven elég az ettem valamit, most már kihúzom tízig vagy délig érzés.


Én hiába főzök diétás ételt, ha rátör az éhség, akkor főz magának tésztát, egy kiló rizst, vagy vesz öt-hat kiflit meg hozzá egy liter tejet.


Adjatok valami tanácsot. Köszi.



2020. aug. 12. 16:53
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
68%

Kérdezö: elöször is ne foglalkozz a provokatív soviniszta válaszolókkal, akik szerint egy nö dolga a fözés, a férfire nézve meg megalázó! Ezek olyan idióták, akiket nem is érdemes észrevenni sem, mert annyira szemellenzösek, hogy nem képesen logikusan gondolkodni sem.


A kérdésedre:

Mióta eszik ilyen adagokat, meg mióta hízík ilyen erösen? Elötte mi volt más - nem otthonról dolgozott, sportolt vagy csak most érte el a problémás súlyt? Ha most nemrég kezdett ilyen adagokat és ilyen összetételben magábatölteni, akkor nem biztos, hogy csak hanyagság, lehet valami anyagcsere-probléma is.

Ahogy valaki írta, menjetek el vérképet csináltatni, mert lehet többféle egészségügyi oka is, ha nem, akkor meg az életmódon kell változtatni.

Amit megtehetsz, hogy pl. a [link] -n elkezded kiszámolni, hogy naponta mennyi kalóriát visz be, és mennyit használ el az esetleges otthoni mozgással - ha ezt egy-két hétig csinálod és utána megmutatod neki, akkor esetleg belátja, hogy a számok alapján csak hízni tud ilyen életmód mellett.

2020. aug. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
28%
Ha tényleg sokat keres, akkor nyugodtan elmehettek kikapcsolódni valahova. Szexelhettek sokat, levezeti a stresszt, kipróbálhat új, egészséges ételeket, amikre talán otthon is rászokik
2020. aug. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
67%

Lelki okok állhatnak emögött.

a TLCn van egy műsor erről és az esetek 80-90%-ban leki okok miatt híztak fel.Volt olyan,hogy csajszit 15 éves korában megerőszakolt valaki,volt olyan,hogy a nagyi verte stb.

2020. aug. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem vagyok itthon napközben, nem tudom lemérni az adagjait. Mindig hízékony volt és sokat evett, de ügyelt arra, hogy ne hízzon el.


De most zabál. Mintha úgy lenne vele, hogy házas embernek már úgyis mindegy, hogy néz ki.

2020. aug. 12. 18:57
 35/65 anonim ***** válasza:
14%

Leírtad egyszer, hogy stresszel a munka miatt.

Ott a válasz. Tenni kell ellene.

Talán meghallgatni, beszélgetni vele, mivel párja vagy.

Vagy manapság nem szokás ilyenekről beszélgetni párkapcsolatban?

Nem leoltani kell, segíteni.

2020. aug. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 A kérdező kommentje:
Hagyjatok már a szex témával, honnan veszitek, hogy biztatni kell engem arra, hogy dugjak a férjemmel? Nincs szexhiány itthon.
2020. aug. 12. 19:00
 37/65 A kérdező kommentje:
Beszélünk, kommunikálunk. Ez honnan jött le, hogy nem?
2020. aug. 12. 19:01
 38/65 anonim ***** válasza:
81%

33as vagyok.

Szépen le lettem pontozva,pedig ez így van.

Lehet,hogy a munkahely miatt zabál. Nagy eséllyel lelki oka van a zabálásnak.

2020. aug. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
100%

A covid is állhat mögötte, az, hogy most teljes időben otthon van, sokkal ingerszegenyebb környezetben van, és lehet emiatt nyúl a kajához, mert egyfajta pótcselekvés. Bent a munkahelyen nincs annyi idő enni és ott keretek vannak erre, míg otthon bármikor dönthet úgy, hogy feláll és eszik vmit.


Sztem amúgy eü ok bár állhat mögötte, de az, hogy vki ilyen mennyiségben eszik, az persze, hogy ahhoz vezet, hogy hízik... akar van baja, akár nincs, amíg zabál, addig hízni fog. A fogyás mindenképpen bekövetkezik, ha deficit van, az a kérdés, hogy milyen ütemben, ezt befolyásolhatja pl egy anyagcsere betegség. De jelenleg nemhogy deficit van, hanem valószínűleg bőven túllépi a napi keretet.

2020. aug. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
22%
Fáj az igazság a kérdezőnek, meg a sok rávilágítás, azért pontoz le.
2020. aug. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!