Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy nem egészséges ennyit, ennyiszer enni?

Figyelt kérdés

Férjemről van szó. Reggelire is főtt ételt eszik. Tízóraira valami sós nasit. Ebédre és vacsorára főtt ételt, délután valami sós nasi, és vagy egy liter tej.


A probléma az adagokkal van. Rengeteget eszik. Szinte zabál. Áll és tolja magába az ételt. Már reggel is a pörköltet tésztával. És nem érti, hogy mitől hízik. Nem érti meg, hogy nem kell mindig minden egyes étkezésnél jól lakni. Reggelire bőven elég szerintem valami könnyű szendvics, ebédre oké, egye a főtt ételt, de utána nem biztos, hogy kell az egy zacskó pufi rizs meg a liter tej, meg vacsorára a pörkölt tésztával. Ráadásul mindezt a legtöbbször a konyhában a konyhapultnál állva, mintha lopnia kellene az ételt, alig rág csak nyeli az ételt, mint kacsa a nokedlit.


Az edzőterembe, hogy minek jár le, azt nem értem. Lézeng. Alig vesz súlyt a kezébe. Attól nem lesz több és nagyobb izma, hogy van egy konditerem bérlete, és közben meg alig csinál értékelhető gyakorlatokat.


De egyszerűen nem érti, hogy mitől hízik. Már az alsónadrágok is szorítják, olyan szép úszógumija van, hogy fent marad a vízen.


MOndtam már neki szépen is, csúnyán is, hogy ne egyen ennyit, nem kell reggel hat órakor a pörkölt tésztával, nem kell minden étkezésnél jól lakni, reggelire bőven elég az ettem valamit, most már kihúzom tízig vagy délig érzés.


Én hiába főzök diétás ételt, ha rátör az éhség, akkor főz magának tésztát, egy kiló rizst, vagy vesz öt-hat kiflit meg hozzá egy liter tejet.


Adjatok valami tanácsot. Köszi.



2020. aug. 12. 16:53
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 A kérdező kommentje:
A 33as válaszolót pont nem én pontoztam le.
2020. aug. 12. 19:05
 42/65 anonim ***** válasza:
77%
33-38, többen is írtuk a lelki okot, úgy tűnik fölöslegesen
2020. aug. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem valtozna, en ezt nem neznem tovabb. Amugy a napi tobbszori, akar 5-6-szori,na de konnyu etkezes egeszseges.

Ha nem latja be, remenytelen. Meg probalnam maskepp erinteni a temat, hogy ne erezze tamadasnak. De ez olyasmi, mint az alkoholizmus.

2020. aug. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 A kérdező kommentje:
Milyen rávilágításra gondolsz? Világosíts fel kérlek.
2020. aug. 12. 19:06
 45/65 anonim ***** válasza:
81%

Köszönöm!

Hidd el,lelki okok állhatnak emögött,nem véletlenül menekül az evésbe.

2020. aug. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
Szerintem is a karantén volt a baj, most meg már nem bír leállni.
2020. aug. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 A kérdező kommentje:

Én azt elhiszem h lelki okok. De beszélünk róla. Nem csak itthon, telefonon is naponta többször. Én mást nem tudok tenni, mint meghallgatni, tanácsot adni.


De tönkre teszi magát. Fújtat, kifárad, szuszog. Semmi állóereje nincs. Nézzem tétlenül? Az rendben van, hogy egy férfi elhízott lesz, de a nő bezzeg tegye oda magát?

2020. aug. 12. 19:10
 48/65 anonim ***** válasza:
100%

Orvoshoz nem tudod elirányítani? Sajnos nem csak az elhízás okoz inzulinrezisztenciát, az amúgy kialakult IR is okoz elhízást. Szóval jó lenne legalább egy éhgyomri vérvételt nézetni, hogy tényleg "csak" a stressz van a háttérben, vagy valami komolyabb.


Ha pedig nem akarja látni a férjed, hogy baj van és mi a baj, akkor nem tudsz neki segíteni. Sőt, lehet, hogy azzal segítesz a legtöbbet, ha nem piszkálod. Sajnos az emberi lélek sajátosan működik, és elsősorban érzelmi alapon működünk, a racionalitás csak kis fodrokat vet az érzelemtenger tetején. Szóval a racionális érvek, elképzelések nem mindig működnek, figyelembe kell venni a lélekbeli mechanizmusokat is.

2020. aug. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
12%
Itt nem a férjednek vannak lelki gondjai, hanem neked kérdező! Al. I miatt el kezdett téged zavarni a férjed. Gondolkodj el rajta,mi lehet az oka. Talán kiszerettél már belőle? Az enyém is hízott az évek alatt, és én is. De én nem is szabom.meg neki, hogy mit lenne jó enni, viszont boldogok vagyunk egymással.
2020. aug. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
100%

A kondiba együtt mentek? Nem tudod rávenni, hogy csinálja?


Én megdumálnám egy haverját, hogy szóljon rá a hízás miatt.

2020. aug. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!