Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy nem egészséges ennyit, ennyiszer enni?

Figyelt kérdés

Férjemről van szó. Reggelire is főtt ételt eszik. Tízóraira valami sós nasit. Ebédre és vacsorára főtt ételt, délután valami sós nasi, és vagy egy liter tej.


A probléma az adagokkal van. Rengeteget eszik. Szinte zabál. Áll és tolja magába az ételt. Már reggel is a pörköltet tésztával. És nem érti, hogy mitől hízik. Nem érti meg, hogy nem kell mindig minden egyes étkezésnél jól lakni. Reggelire bőven elég szerintem valami könnyű szendvics, ebédre oké, egye a főtt ételt, de utána nem biztos, hogy kell az egy zacskó pufi rizs meg a liter tej, meg vacsorára a pörkölt tésztával. Ráadásul mindezt a legtöbbször a konyhában a konyhapultnál állva, mintha lopnia kellene az ételt, alig rág csak nyeli az ételt, mint kacsa a nokedlit.


Az edzőterembe, hogy minek jár le, azt nem értem. Lézeng. Alig vesz súlyt a kezébe. Attól nem lesz több és nagyobb izma, hogy van egy konditerem bérlete, és közben meg alig csinál értékelhető gyakorlatokat.


De egyszerűen nem érti, hogy mitől hízik. Már az alsónadrágok is szorítják, olyan szép úszógumija van, hogy fent marad a vízen.


MOndtam már neki szépen is, csúnyán is, hogy ne egyen ennyit, nem kell reggel hat órakor a pörkölt tésztával, nem kell minden étkezésnél jól lakni, reggelire bőven elég az ettem valamit, most már kihúzom tízig vagy délig érzés.


Én hiába főzök diétás ételt, ha rátör az éhség, akkor főz magának tésztát, egy kiló rizst, vagy vesz öt-hat kiflit meg hozzá egy liter tejet.


Adjatok valami tanácsot. Köszi.



2020. aug. 12. 16:53
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
31%

"Az rendben van, hogy egy férfi elhízott lesz, de a nő bezzeg tegye oda magát?"

Na,ezt honnan szedted?!

2020. aug. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 A kérdező kommentje:
Melyik hozzászólásom alapján gondolod, hogy lelki gondjaim vannak?
2020. aug. 12. 19:14
 53/65 A kérdező kommentje:
Egyszerre megyünk a kondiba, de ő nem csinálja velem az edzést, pedig már kértem egy párszor.
2020. aug. 12. 19:16
 54/65 anonim ***** válasza:
40%

48-as ki beszélt itt erről?? Ez oda-vissza működik, egy nő is hízhat lelki okok miatt, normális férfi pedig mellette áll és segít neki, nem pedig eldobja, ahogy azt a Schobert félék ajánlják.


Kérdező, a hszeid alapján lehet meghallgatod, de nem hallod meg őt, és inkább azt sérelmezed, hogy elhagyja magát, bezzeg te ezt nem teheted meg. Lehet nem jól látom és nem így gondolod, viszont így kommunikálod. Ha esetleg lehet ebben igazság akkor tényleg figyelj oda jobban rá, és segíts rajta, az önmagában nem fog, hogy ne zabáljon annyit, mert mélyebben gyökerezik.

2020. aug. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 A kérdező kommentje:
Azt h egy nő nem hagyhatja el magát nem magamra, hanem általánosságban értettem, nyilván nem fogalmaztam jól.
2020. aug. 12. 19:34
 56/65 anonim ***** válasza:
19%
Nekem úgy jön le ez az egész, hogy neked valamiféle megfelelési kényszered van ilyen téren, és ezért zavar téged, hogy ő pedig sz_rik az egészre. Gondolom a terembe se járna le egyedül, csak neked akar kedveskedni vele, hogy elmegy veled. Értem én, hogy egészségtelen, amit művel, de te sem segítesz rajta a hozzáállásoddal
2020. aug. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 A kérdező kommentje:
Akkor rosszul jött le neked.
2020. aug. 12. 19:58
 58/65 anonim ***** válasza:
42%
Meglehet, hogy pont az miatt fusztrált, mivel otthonról dolgozik, így a házi munka egy része is (bevásárlás, főzés, hasonlók) rá marad, ezáltal esetleg úgy érzi, hogy nem ő a család feje, nem ő a családfenntartó... el kellene vele beszélgetni, valami hiányérzete van, és gyakran az agy ilyenkor azt az üzenetet küldi: valami hiányzik = kaja kell!!
2020. aug. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 A kérdező kommentje:
De én pont le se szarom, ha nincs elmosogatva, felporszívózva. Míg nem otthonról dolgozott is hétvégente csináltam meg a házimunkát, én tudok aludni attól, hogy áll a mosatlan edény a konyhában, ezt ő is tudja, elmondtam neki is, hogy megvár a házimunka, nem érdekel. Majd szombaton megcsinálom.
2020. aug. 12. 20:35
 60/65 anonim ***** válasza:
19%
Nem te ülsz egy rakás mosatlan edény tetején egész héten otthon, hanem ő! És ha őt pontosan ez zavarja. Én sem tudok nyugodtan ülni, és bármire fokozottan koncentrálni, ha körülöttem "szalad a lakás". Akkor először azt csinálom meg, mert ahol rend van, nyugodtabb, komfortosabb a közérzetem. Ez emberi adottság, igény, nem vagyunk egyformák.
2020. aug. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!