Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy nem egészséges ennyit, ennyiszer enni?

Figyelt kérdés

Férjemről van szó. Reggelire is főtt ételt eszik. Tízóraira valami sós nasit. Ebédre és vacsorára főtt ételt, délután valami sós nasi, és vagy egy liter tej.


A probléma az adagokkal van. Rengeteget eszik. Szinte zabál. Áll és tolja magába az ételt. Már reggel is a pörköltet tésztával. És nem érti, hogy mitől hízik. Nem érti meg, hogy nem kell mindig minden egyes étkezésnél jól lakni. Reggelire bőven elég szerintem valami könnyű szendvics, ebédre oké, egye a főtt ételt, de utána nem biztos, hogy kell az egy zacskó pufi rizs meg a liter tej, meg vacsorára a pörkölt tésztával. Ráadásul mindezt a legtöbbször a konyhában a konyhapultnál állva, mintha lopnia kellene az ételt, alig rág csak nyeli az ételt, mint kacsa a nokedlit.


Az edzőterembe, hogy minek jár le, azt nem értem. Lézeng. Alig vesz súlyt a kezébe. Attól nem lesz több és nagyobb izma, hogy van egy konditerem bérlete, és közben meg alig csinál értékelhető gyakorlatokat.


De egyszerűen nem érti, hogy mitől hízik. Már az alsónadrágok is szorítják, olyan szép úszógumija van, hogy fent marad a vízen.


MOndtam már neki szépen is, csúnyán is, hogy ne egyen ennyit, nem kell reggel hat órakor a pörkölt tésztával, nem kell minden étkezésnél jól lakni, reggelire bőven elég az ettem valamit, most már kihúzom tízig vagy délig érzés.


Én hiába főzök diétás ételt, ha rátör az éhség, akkor főz magának tésztát, egy kiló rizst, vagy vesz öt-hat kiflit meg hozzá egy liter tejet.


Adjatok valami tanácsot. Köszi.



2020. aug. 12. 16:53
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 A kérdező kommentje:
Ez pont a lényeg, amit megragadtál.
2020. aug. 12. 22:04
 62/65 anonim ***** válasza:
9%

Mondtam, hogy fáj neki az igazság! 😂😂😂

Minél többet ír magáról, annál jobban kiderül ki is itt a hibás, csak a hiúsága nem akarja elfogadni😆😆😆

2020. aug. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 A kérdező kommentje:
Légyszi mesélj még, miben is vagyok hibás?
2020. aug. 12. 23:50
 64/65 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező!


Hagyd már rá, süt róla, hogy olyan buta, mint az éjszaka.

2020. aug. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:

Sehogyan. Majd amikor kórházba kerül infarktus miatt, talán leáll.


Egyébként nekem nem lenne gusztusom ilyen emberhez. Rosszul vagyok a bélpoklos, álltában tésztát toló zabagépektől, mert igénytelen, kulturálatlan és undorító.

2021. jan. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!