Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vékonyak! Mit érzel amikor...

Vékonyak! Mit érzel amikor éhes vagy (màr enned kell) és amikor teli vagy (amikor befejezed az evést)? Milyen viszonyban vagytok az étellel?

Figyelt kérdés
Olyanoktól kérdezem akik alapból vékonyak. Diétàzom, dietetikus azt mondta hogy a gyomorban érezzük az éhséget, azt is amikor abba kell hagyni. Én ilyet nem érzek. Akaratom viszont van màr 10 kg lement, viszont nagyon érdekel hogy ti mit tapasztaltok magatokon. Milyen viszonyban azt úgy értem hogy kívànosok vagytok e vagy csak benzin nektek, hogy feltöltsön annyira nem izgat titeket. Az egyik baràtnőm pl azt mondta hogy ő neki nincs olyan hogy huu de finom kaja.

#vékony #éhség #Gyomor telítődés #Ételhezhez való viszony
2020. aug. 19. 18:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Amikor éhes vagyok, olyan érzésem van, hogy annyi mindent megennék. Mindegyikből egy kicsit, az íze kedvéért. Persze, nem mindig jön össze, mert hamar tele leszek. De van, hogy egész nap eszek és nem érzem magam teltnek. 😀
2020. aug. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Igen. Én régen úgy voltam vékony, hogy mindig azt mondtam, hogy nem bírok enni, undorító a kaja.


Három nap, múlva jelentkezik, hogy érzed, hogy szűkül a gyomrod.

Három nap, Nagyon kevés kaja után.


Érzed a gyomrodon. Nem lehet máshogy leírni.


Ha tele vagy, feszít.

2020. aug. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én vékony vagyok amikor éhes vagyok akkor idegbeteg vagyok. Szeretek enni és bármennyit mert nem hízok. Gyors az anyagcserém is. Fix súlyom 64kg.
2020. aug. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem biztos, hogy nem csak "benzin" a kaja. xD Egy csomó kaja van, amit imádok.

Ha éhes vagyok vagy megkívánok valamit, akkor eszek, és egy idő után érzem, hogy jóllaktam és akkor már nem kívánok többet. :D

2020. aug. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én észrevettem magamon, hogy "szerencsés" vagyok. Pont annyi fér belém amennyi kell. Nem tudom magam telefalni, nem esik jól. Attól még ha nem eszek én is ingerlékeny vagyok és korog a hasam is. De munka mellett nekem kifejezetten oda kell figyelni, hogy legyen elég kaja. Mert edzek és izmot szeretnék építeni. Amúgy kb. telibetojnám és pl. húst sem ennék ennyit.


Szóval valahol csak "benzin". De érzem az éhséget, szeretek jókat enni, szeretek újat kipróbálni. De 6 tányérral úgysem tudnék megenni. Plusz ledolgozom.


Szerintem aki nagyon szeret enni az próbáljon meg edzéssel kompenzálni. Napi másfél óra intenzív, súlyzós edzés rengeteget eltud égetni. (Bár pihenőnapok kellenek mert ha komolyan tolod úgysem fogod sokáig bírni a napi edzést)


Nekem volt hogy másfél hónap alatt leadtam 4kg-t pedig egyáltalán nem volt tudatos, csak egyszerűen túlzásba vittem mindenféle fizika mozgást. Munkába (vagy akár máshova) járás legyen gyalog, biciklivel. Mozogni kell, ennyi a lényeg és akkor még a kaját sem kell annyira figyelni. Munka mellett nem is értem hogy lehet sokat enni. Oda max 1 adag rendes kaját lehet elvinni.

2020. aug. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat. Nagyon sokat küzdők magammal, mert amikor abba hagyom az evést érzem hogy még tudnék enni nem keveset de leàllítom magam, mert kitüztem egy célt. Ahogy a dietetikus mondja hogy akkor hagyd abba amikor elég, zavartan mondom hogy oké. Mozgok is de mivel nagy a súlyom egyenlőre sokat sétàlok. Probàltam màs mozgàsformàt de éreztem az ízületeimen, hogy ez még nem oké. Fokozatosan előrébb jutok majd ebben is.
2020. aug. 19. 19:41
 7/17 A kérdező kommentje:
Vannak alapból vékony baràtnőim akiket mindig elnéztem, hogy mennyi kajàtól màr jól laktak. Ha ugyan azt ettük, mondjuk ő a negyedét ette meg annak a mennyiségnek. Nem tudtam sose hogy àlljàk meg hogy ne egyenek tovàbb.
2020. aug. 19. 19:47
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szakembernek nyugodtan megmondhatod, hogy nem érzed mikor "elég". Nem te vagy az egyetlen, nagyon sok ember érez így, biztosan ismeri. Bár sokat nem tudom lehet-e ellenni tenni, én gyógyszert tuti nem szednék rá.


Ha sok a felesleg, tényleg ne vidd túlzásba az olyan mozgást ami ilyen súlynál nem ajánlatos. Biztos lemegy ilyenkor még egyszerű diétával is a cucc!


Persze semmi extrát nem kell várni, mert akkor meg azért csalódsz és hagyod abba. 2-4kg havonta már teljesen jó. Akkor 1 év alatt simán lemehet 30kg körül, ami rettentő sok és látványos tud lenni. Aztán meg begyorsulhat ha eltudsz kezdeni mozogni.


Amúgy mindenki fut, sétál. De én súlyzós edzésre szavazok. Teljesen mindegy, hogy a karoddal emelgetsz valamit, a zsírt akkor is leégeted magadról mindenhonnan. Ha nő vagy, nem kell attól félni hogy hirtelen túl kigyúrt lennél. Nincs meg a tesztoszteron, plusz kalóriadeficitben nem nagyon lehet izmot építeni. Szóval én azt mondom, hogy 2-5kg súlyzó és start.

2020. aug. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok és làny. Nehezíti még a dolgot hogy a csalàdom nem tàmogató. Túlsúlyosak vagyunk, ebben nőttem fel. Én nem szeretnék így élni és kinézni.

Azért tettem fel ezeket a kérdéseket, mert lehet a testem jelez ilyenkor amit én eddig nem éreztem, mert nàlunk a kaja nagy mennyiségben az volt a lényeg. Nem tanultam helyes evési szokásokat.

2020. aug. 19. 20:15
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez is gyakori sajnos. Te még időben döntöttél! A szokás nagy úr. De megváltoztatod az étkezési szokásaid, onnantól az lesz számodra a normális. Na meg egy kis mozgás. Még ilyenkor van erőd, energiád. Sok sikert hozzá! Lehet, hogy elkezded a többiek is csatlakoznak és egymást támogatva még könnyebb lesz.
2020. aug. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!