Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tartalmaz egy Maggi/Knorr...

Mit tartalmaz egy Maggi/Knorr tyúkhúsleves kocka?

Figyelt kérdés

Arra volnék kíváncsi, ha napi 1db kockát elfogyasztok természetesen vízben oldódva, mi bajom lehet? Miből rakják össze, mit okozhat a beleimben? Azért kérdezem, mert nagyon szeretem az ízét és viszonylag mindennap elfogyasztok 1db-ot és kíváncsi vagyok, hogy okozhat-e valamilyen kárt hosszútávon.



25/fiú


2020. aug. 24. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Összetevők

Jódozott só, Pálmazsír (pálmazsír, antioxidáns: rozmaringkivonat), Ízfokozók (nátrium-glutamát, dinátrium 5'-ribonukleotidok), Kukoricakeményítő, Cukor, Aromák, Csirkezsír (csirkezsír 0,99%, antioxidáns: rozmaringkivonatok), Szárított zöldségek (sárgarépa, vöröshagyma, fokhagyma), Színezékek (szulfitos ammóniás karamell, riboflavinok), Szárított petrezselyemlevél, Szárított csirkehúspor (szárított csirkehús 0,18%, jódozott só, rozmaringkivonatok), A %-os értékek az összetevők termékben jelen levő mennyiségét jelentik


Tartalmazhat glutént, tejet, tojást, szóját, zellert és halat.

2020. aug. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos dobozban veszed, arra ra van írva minden osszetevoje mindennek
2020. aug. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Zsír és ételízesítő, csak h lerövidítsem az 1-est.
2020. aug. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Woow, nagyon köszönöm a sok infót!


Tud vki ajánlani egészséges leveskockát, ami nem tartalmaz ennyi műanyagot?

2020. aug. 24. 21:49
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem a knorrnak van egy olyan típusú "kockaja" ami valójában egy sűrített alapié, kicsit kocsonyás az állaga, 1-2x használtam egész jó volt. De amúgy ha jó minőségű húsból főzöl levest (tehát nem farhatbol), akkor igazából nincs szükség ezekre a plusz dolgokra, mert a hús zsírtartalma benne lesz, és a fűszerek is, sózni pedig mindig lehet akar utólag is.
2020. aug. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Alapvetoen ez vagy egy anorexias nasinak, vagy mas perverzionak tunik. Konnyen elcseszheted az izerzekelesedet. Ezutan nagyon sosat, nagyon edeset, nagyon aromasat fogsz csak kivanni. Ne csinald!

Mas tema, csak erzekeltetes. Miota cukor nelkul iszom a feketekavem, szinte edesebb nekem, mint regen egy cukorral. Es mar nincs az a mesterseges edesseg, amit kepes volnek megenni.

2020. aug. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik leveskockában van nátrium glutamát, ez egy ízfokozó, ami ártalmas.
2020. aug. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6-os.

Lehet, hogy igazad van. Nagyon durván kívánom az erőteljesebb fűszereket. Kikéne nekem is próbálnom két hétig, hogy semmilyen cukros és fűszeres dolgot nem eszem, de rohanó világban vagyunk, dolgzunk késő estig, nem azon gondolkodom, hogy mi egészéges, és mi nem! :((((

De tudom, igazad van abszolút! Észre vettem, hogy nagyon sósan eszem a paprikát, uborkát, retket, főtt tojást, stb... De só nélkül nem tudnám elképzelni ezeket az ételeket. :(

2020. aug. 25. 20:17
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az nem baj, hogy ezeket megsózod, azzal már inkább, hogy magában megeszel egy leveskockát/nap.


Amúgy igenis foglalkozz azzal, hogy egészségesen egyél, mert meg fogja bosszulni magát....

2020. aug. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megfőzöd?
2022. aug. 19. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!