Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan törjek ki ebből az...

Hogyan törjek ki ebből az ördögi körből?

Figyelt kérdés
Nagyon kétségbe vagyok esve, már lassan egy éve abból áll minden hetem hogy egyik nap kicsit kevesebbet eszek (1200-1500kcalt) de masik nap mar sokkal tobbet (2000-3000kcalt). Volt hogy rosszul is lettem ugy bezabaltam es felkelni sem birtam. Fejlodesben vagyok meg azert is kerek segitseget nehogy valami egeszsegugyi bajom legyen. Voltam mar bulimias, hanytattam magam elotte pedig koplaltam... nem akarok megint ebbe bele kerulni. Viszont jo lenne ha legalabb 5-8kilotol meg szabadulnek mert nem erzem magam teljesen jol a boromben. (163cm, 58kg es lany vagyok) aki tud adjon tanacsot nagyon felek es nem tudom mi tevo legyek!

2020. aug. 25. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
A súlyos a magasságodhoz képest teljesen rendben van. Honnan akarsz fogyni?
2020. aug. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van rajtam felesleg, a hasamon, a combom is eleg nagy es a karom sem tetszik. Jartam kondizni de az alatt az egy honap alatt nagyobb volt az etvagyam (a mozgas miatt)
2020. aug. 25. 15:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanabban a helyzetben vagyok,mint te. Én azt csinálom ,hogy előbb egy egésszéges, korlátzás nélküli étrendet próbálok kialakítani és akkor eszem, amikor tényleg éhes vagyok addig, ameddig jól nem lakom. Próbálok mindennap mozogni, akárcsak sétálni.

Én is szeretnék fogyni ,de először a fentebb írtakra koncentrálok,utána csökkentem a mennyiséget majd a jövőben valamikor.

2020. aug. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Személyi edződ volt a kondiban? Szerintem jobb lenne, ha segítséggel diétáznál, ha hajlamod van az evészavarra. Vagy jó lenne egy dietetikussal konzultálnod.
2020. aug. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem volt szemelyi edzom, dietetikussal sem beszeltem (eleg draga a szuleim biztos nem allnak :/ )
2020. aug. 25. 16:09
 6/7 anonim válasza:

Kaloriabazis.hu alkalmazásba pötyögd be telón mit mikor hogy eszel. Be tudod állítani a napi limitet és kalkulál is neked.

De látod az alapján miből hány gramm és hány kcal. Cukros cuccok kerülendők..stb, amit mindenki szajkóz. Egyél többször keveset, de emellett egyszer lakj jól. Igyál zöls teát. Jót tesz és étkezés mellett nekem csökken az étvágyam. Ha nagyob tele a tököd rágcsálj valami egészségeset az étkezések között. Magvakat vagy gyümölcsöt, zöldséget, vagy ha te is utálod ezeket, mint én , akkor csússzon le egy bögrés leves. Igyál sok vizet. Pohárból könnyebb legurítani, mint flakonból.

A reggelid legyen 1 banán egy marék bèbispenót víz, ezt turmixold össze. Bizarrul néz ki, de nem érzed az ízét. Csak húzd le. Laktat és tele van vitaminnal. Más gyümölcsös shakes alternatíva is van. Kb 100gramm pl pirosbogyós gyümölccsel is lehet... neten találsz fogyis shaket. Az érdekedben mondom, hogy a zöldalmás rukkolás salátás banánosat soha ne próbáld ki. Azonnal visszajön. Vagy hátul távozik gyorsan. Ne higyj el minden fa.ságot pl útifűmaghéj. Na azt ittam. Az a kegyetlennél is 2fokkal rosszabb. Csak természetes módon tisztítja a beleidet, de ne próbáld ki, mert elmegy az életkedved.

Első körben banános turmixot ajánlanék neked egy főétkezéssel és kevesebb kis étkezésekkel, ahogy fentebb említettem. Vacsira lehúzhatnál egy fehérje turmixot is. Vagy dörmölj be egy pl Gála sonkát 30g fehérje jól jön.


Nekem anno az volt előírva, ha figyeled majd hogy edzés napon( ami jó lenne, ha lenne, minimum egy 20 perc Rékás/ egyéb videós. Könnyű, tènyleg. Vagy biciklizés (kardio) vagy aerob mozgás (pl gyaloglás), edzès. Valamit kezdj el. Napi 20 perc nem nagy dolog, vagy 1 óra 3- 4x egy héten).

Szóval edzés napon 1800-2000kcal( én 1500-at szoktam bevinni, de nem mindegy mit eszel. Az izmaidnak kell az energia. 1500-at vigyél be) , 100g fehérje, 140g szénhidrát, 30g zsír ( plusz minusz 5-10 belefér, ne pánikolj rajta, de ha betartod látni fogod az eredményét).

Punnyadós napon 1300-1500kcal max. 50g fehérje, 70g szénhidrát, 50g zsír.

Az alkalmazásba beállítod számol helyetted.


Nekem ez vált be anno és bomba testem lett.90 60 90. Bár ez genetika függő is, de 75 kg voltam , 53lettem 160cm-el. Mivel edzett voltam a zsírszázalékom kevesebb volt és remélem tudod, hogy az izom többet nyom.


A kcal számolás koplalással is bevált ideiglenesen, de nem volt szép a végeredmény. Ismered azt a szót, hogy kövèr-sovány? 48kg-osan voltam pohos plöttyedt csumpi és húsosabbnak néztem ki, mint edzetten 53 kg-osan.


Eddz, használd az appot, kitartást!


(Nekem is kell, mert volt egy elrontott stresszes évem, amiben nem mozogtam semmit)


(Egyèbként, ha teheted és van iphoneod hozzà király egy okosóra. Ha nincs akkor lehet ebayről is lépésszàmláló edzős órát is venni, ami 7-12 ezer, nem rossz. De egy okos óra nagyon jó. Azt is lehet ebayről rendelni olcsóbban/ használtat venni. Ez csak tipp, ha megteheted, mert tényleg hasznos, motivál. Nèz pulzust, légzést, mozgást, cseszeget és pittyeg, hogy àllj fel mozogj kicsit, nézi mennyit mozogtál stbstb, de nem promózok, ez csak plusz. Enèlkül is pikk-pakk lefogysz, ha betartod a fentebb leírtakat )

2020. szept. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

6-os vagyok. A leglènyegesebb: ne add fel!


Ha edzel, hajtson a végeredmèny, gondolj valami nagyon fájdalmas dologra, amihez képest az edzést örömmel fogod csinálni ( apàmnak be volt gyulladva a bölcsesség foga és fèlrekezelték a fogorvosok és sokàig szenvedett vele kínkeservesen, mígnem egy normális fogorvos kihúzta neki -nehéz jó fogorvost találni plàne gyorsan. Szóval azt mondta átértèkelte a fájdalmat és minden kisebb fájdalomnál belegondol/ érez abba, amit átélt. Ilyen alapon egy kis edzés semmi pl. Gondolj valami rosszra, ami mellett eltörpül az edzée okozta esetleges izomfájdalom és öszpontosíts a célodra. Nyomass egy pörgős motiváló zenét. Edzès után igyál fehérje turmixot).


Míg fogyózol meg gondolj arra, hogy mennyire nem éri meg csalni. Ha elrontottad mègis, ne keseredj el ès pláne ne hánytasd meg magadat. Vègigjártam ezt az utat. Nekem a hajam bánta. 5 év kellett, hogy rendbe jöjjön. Szétmarja a sav a torkod, fogaid tönkremennek stb. Ráadásul az étel pl csoki már ahogy a szádban van felszívódik egy része így felesleges kiszenvedni. Ha egyszer elb.sztad az a heti egy napod legyen a bűnözős nap, ami nem egy egész napot talar, hanem 2 órányi becsúszott zabálást. A nap maradék részèben nyugodj meg. Ne falj rá többet mondván, hogy "úgyiselbsztam". Eddz, ha úgy jobban érzed magad, le tudod dolgozni a plusz bevitt értéket.

Nekem mondjuk lelkileg megterhelő az egész és óriási csalódás és depresszió következik utána. Felesleges. Nem kell. 2 óra. Szabad lehetsz 2 órára egy héten. Azon a napon ne írd az alkalmazásba az afatokat, mert fakír dolog. Bűnözős nap csak akkor legyen, ha rendszeresen mozogsz valamit. Eleinte nehéz a mozgás, de termeli az endorfint , a boldogsághormont benned, belejössz, hidd el. Stagnálni fog a súlyod, ami lehet lassabban megy le, de csak mert miközben a zsír eltűnik, izom képződik, ami plusz súly. Ne fèlj a súlyzótól se/ ami helyettesíti azt. Egy lány rohadt nehezen lesz izmos, nem lesz vastag semmid csak kerek szexi popó lesz, amit imádnak a pasik. Fekvőtámasztól se fèlj. Kikerekednek a melleid, jót tesz. Nem leszel tőle férfias, az a kebleket ápolja. Magyarán az izom jó súly. Centizd magad. Látni fogod a különbséget.


(Tényleg bocs, hogy ennyit ideírtam', de én 25 éves lány vagyok ès 7 èves koromtól evési zavaraim vannak. Mèlyen érint a tèma és segítő a szándèkom.)

2020. szept. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!