Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tippek életmódváltás/fogyókúrá...

Tippek életmódváltás/fogyókúrázáshoz?

Figyelt kérdés

2 napja kezdtem el életmódot váltani, mint alvás, és mint evés terén. Nagyon össze-vissza aludtam, és nagyon össze vissza ettem volt hogy hajnal 4-5 kor aludtam el, és felkeltem délben, vagy utána.

Evés terén meg hát, extrém magas testsúlyt értem el, és ezt akarom ledolgozni.

Jelenleg elkezdtem kevesebbet enni, napi 3-szor gondolok itt arra hogy például főzeléket/zöldésgeket jobban erőltetem este már nem eszek annyi lisztes dolgot, és inkább eszek tojást szintén zöldségeket, zabkását stb...

Elkezdtem almaecetet inni, vitaminokat pótolni, citromot enni/olyan vizet inni, és zöldteát is inni, mivel az üdítőket elhagytam még üresen azt iszom.

A kérdésem az lenne leginkább, hogy amikor hasonló helyzetben jártatok mi volt ami nagyon bevált nektek akár mozgás terén, akár étkezés, étrendkiegészítő terén.

Akár konkrétéletszituációkat is szívesen meghallgatnék tőletek.

Ha van valami tanács azt szívesen fogadnám.

21 éves fiú vagyok, és 160+ kg, és 195 cm körül 30 % testzsír körül.

Van inzulinrezisztenciám ha ez számít valamit.

Köszönöm előre is, szép napot/estét!



2020. aug. 25. 20:37
 1/9 anonim válasza:
Ismerőseim vannak akik, ayurvédikus váta-diétával fogytak le. Lehet enni, csak nem mindegy, hogy mit. A mozgás,esetleg sport is segíthet, persze kevéssel érdemes kezdeni, naponta 10-15 perc,és ha ez már megy fixen, akkor lehet pár percel több. Sok sikert!
2020. aug. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Először is a türelmet javasolnám, hónapokba telik, hogy a szervezet ténylegesen átálljon. Másodjára a kitartást, szóval ne add fel, ha 4 nap múlva nem látsz jelentős változást. Én egy kicsit kisebb vagyok nálad (184/108), nekem ami nagyon bevált: Az a rendszeres sétálás, és elhagytam minden cukros, zsíros, egészségtelen gyorskaját. De! Ember vagyok, nem gép, néha jól esik egy szelet csoki, vagy egy pohár kóla. Az íze miatt főleg. Viszont tényleg csak egy szeletet eszek, nem 2 táblával, és csak egy pohárral, nem 2 litert. + 1 jó trükk, hogy nem tartok otthon ilyesmit, és nem is vásárolok. Szóval ha véletlenül nassolni akarok, akkor sem tudok, mert nincs mit, max almát vízzel. Szintén nagyon működik a fogyásomban, hogy sose lakok jól, mindig csak annyit eszek, h ne maradjak nagyon éhes. ha ezeket betartom, akkor nem is kell ráfeszülnöm a témára, nem számolgatok kalóriákat, mert tudom, h fogyok, és tényleg. A mérleg nem hazudik. Sok sikert!
2020. aug. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy számít az inzulinrezisztencia. IR diétának olvass utána, ha eddig nem tetted. Szedj magnéziumot, D3 vitamint és egyél elég fehérjét, kerüld (vagy csökkentsd minimálisra) a gyorsan felszívódó szénhidrátokat.

Mozgásnak megteszi a napi séta, biciklizés, ha teheted, menj el néha úszni is. Vegyél egy pár kézi súlyzót, ezzel akár ülve is erősítheted a karod, vállad. Ha már kisebb lesz a súlyod, teljes testre is elkezdhetsz edzeni. IR-eseknek elég fontos a rendszeres mozgás, de az ízületeidre vigyázz.

Mérd a centiket is (főleg a derekadat) és írd is fel, így fogod látni, hogy haladsz. A mérleg néha becsapós lehet.

Ami még jó hatású lehet: napi 1 bögre gyömbértea friss gyömbérből. Zöld teából ne igyál túl sokat. Almaecetet csakis evés előtt/közben, vízzel higítva.

2020. aug. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem figyeltek, gyerekek? Kérdezőnél inzulinrezisztencia áll fenn. 21 évesen! Én a magam részéről min. három (de inkább hat) hónap ketogén étrendet tartanék helyesnek.
2020. aug. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora túlsúly és IR mellett már érdemes jobban odafigyelni, hogy milyen módszert választasz. Olyan életmódot érdemes kialakítani, amit életed végéig tudsz tartani, különben vissza fognak jönni azok a kilók.

Kellene keresni olyan embereket, akik hasonló helyzetből indultak és sikerült megoldják a problémáikat. Én több hasonló embert ismerek, nekik a zsíralapú étrend vált be, éhezés nélkül. Az IR-nek ez kifejezetten kedvező.

2020. aug. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Dolgozol(eltartanak?),tanulsz, vagy egyszerre?


Mert én mindkettőt/hármat(?). Elkezdtem nyomni. Csak sajnos 4 műszakban, és itt van a kutya elásva. Nem mindegy milyen az életed, mert ezekre a dolgokra 4 műszakban nagyon nincs időd, energiád. Pl az alvásbelővésed off (alvászavaros vagyok). Annyi pozitív oldala van NÁLAM, hogy elkezdtem fogyni.


De úgy gondolom, hosszú távon ez nem fog menni, és mindenképp szeretnék váltani. Csakhát na... Tudjátok mit írnék.

2020. aug. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazából a dolog eddig jól megy -5 kg-ba vagyok az elején mindig megindul a fogyás elég keményen, de ugyebár nem tudom meddig tartható, vagy meddig érdemes más "beleavatkozása" nélkül folytatni a dolgot. Egyébként meg még tanulok, de majd a munka is közre fog játszani, csak még nem érzem úgy hogy keményebb fizikai munkára képes lennék sajnos.
2020. aug. 29. 14:09
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként meg köszönöm mindenkinek a tanácsokat, és mindenkinek ment a zöld pacsi. Gondolkozok hogy IR-es szakemberrel megbeszélem, hogy ő mit tud ajánlani, persze ha már beszélek vele akkor nem egy sablondiétát akarok követni, de hát ez "sok"-ba fog kerülni viszonylag mint manapság minden:)
2020. aug. 29. 14:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Számold ki a kalóriaszükségletedet, és napi 1 óra középtempós séta (indíthatsz heti 1-el is, ha nehéz)


Ne egyél cukrot (gyümölcsöt sem - fruktóz van benne), olaj helyett zsírral főzz, és én a helyedben még a glutént is kerülném

2020. szept. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!