Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért puffadok minden étkezés...

Miért puffadok minden étkezés után?

Figyelt kérdés
Ha nem is eszek sokat csak mondjuk egy sütit már teltségérzetem van és fel van puffadva a hasam. Minden ételtől ez van, ha kicsit több vizet iszom mert szomjas vagyok akkor is. Mitől lehet ez? Vennem kell így puffadásra gyógyszert vagy van más mód ez ellen?
2020. szept. 7. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Víztől biztos hogy nem, inkább attól amit előtte ettél.

Valamilyen étel allergia/intolerancia lesz a háttérben.

De ezzel mindenképpen érdemes elmenni gasztroenterológiára.

Háziorvos tud adni beutalót.

2020. szept. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!
2020. szept. 7. 17:47
 3/6 A kérdező kommentje:
Ott csak gyomor és végbéltükrözés van? Máshogy nem tudnak kivizsgálni? Csak mert ezektől eléggé félek 😅
2020. szept. 7. 18:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Laborral és hasi ultrahanggal kezdenek, de egy teljes gasztrós kivizsgálás alul, felül tükrözéssel jár.

Félned nem kell tőle, ezek inkább csak kellemetlenek, mint fájdalmasak.

De nálad (a leírtak alapján) először allergia/intolerancia teszteket fognak kérni.

Ez csak mezei, vagy terheléses vérvétel lesz.

A terheléses kb. 2 óra, több vérvétellel.

A tükrözést az utolsó körre hagyják, ha nem találtak semmit, mert elég sokan várnak rá, kevés a hely, és a beteget sem zaklatják ilyennel, csak ha muszáj.

Tehát attól, hogy gasztroenterológia, még nem kell félni tőle.

Ez csak annyit jelent, hogy a gyomorral és bélrendszerrel foglalkoznak.

2020. szept. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a puffadást arra érted, hogy fáj a hasad, kellemetlenül érzed magad, akkor érdemes a fenti vizsgálatokat elvégezni. Mivel azt írtad, hogy a víztől is, eszembe jutott, hogy nem vagy -e nagyon vékony, és egyszerűen arról van szó, hogy meglátszik, hogy eszel, pici domborulat a hasadon, ami elmúlik ahogy elkezdesz emészteni?
2020. szept. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vékony 169 centimhez 70 kiló vagyok (ha ez lényeg akkor 18 éves lány) és a duplájára szokott puffadni. Emészteni nem igazán tud a gyomrom sokáig volt puffadva, tegnap este vettem be 2 espumisan gyógyszert és reggelre lement a puffadás. Teltségérzet az minden kis étkezés után megvan, van mikor 2x sem tudok enni egy nap annyira felpuffad és nem bir többet. Amint át tudtam jelentkezni a másik háziorvoshoz már kérem is a beutalót viszont sajnos nem tudom mikor lesz lehetséges, ideiglenes megoldásnak szedem a gyógyszert.
2020. szept. 8. 15:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!