Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire tesz jót ha majdnem...

Mennyire tesz jót ha majdnem annyi tejet (vagy többet) iszok mint vizet?

Figyelt kérdés

2020. szept. 11. 00:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Az agyon kezelt állat ujszulotnek szant csecsteje nem a legjobb...
2020. szept. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Bajod nem lesz tőle
2020. szept. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

A feleségem régen 2 liter tejet is megivott naponta. Szinte elvonási tünetei voltak, ha nem volt otthon tej. Aztán amikor évek múlva kezdtek előjönni a gondok: epekő, gyakori megfázások, puffadások, akkor jobban beleásta magát a témába. Kiderült, hogy -mint minden másban- itt is két oldal van. Az egyik azt hangoztatja, hogy a tej milyen egészséges, a másik meg azt, hogy milyen káros.

Nehéz okosnak lenni, hogy melyik oldalnak higgyen az ember, hiszen mindkét oldal ugyanolyan tudományos(nak látszó) elméletekkel támasztja alá a saját igazát. Legfeljebb az egyik oldal sokkal hangosabb.

Azt az egyszerű taktikát választotta, hogy kipróbálja, hogy mi lesz, ha abbahagyja a tejivást egy időre.

Ez 4 éve történt, azóta nálunk nincs itthon tej egyáltalán.

2020. szept. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
Rengeteg kalória.
2020. szept. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Attól is függ, milyen tejet. Azt UHT inkább maradjon eseti. (Abból emésztés nélkül is átjut zsiradék a bélfalon a vérbe.) A legjobb (legkevésbé rossz) a pasztőrözött termelői tej.


Egyébként több kalciumot von ki közvetve a csontokból, mint amennyit tartalmaz.


Végülis: mértékkel. Ne tejen élj.

2020. szept. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Lehet így hízni, igen.
2020. szept. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én szinte csak tejet iszok, mindig is így tettem.

Azt sem tudom már, hogy mikor voltam utoljára beteg, olyan régen volt. :D


A tej nagyon egészséges, semmi bajod nem lesz tőle.


Viszont a közhiedelemmel ellentétben nem nő a tejtől sem magasabbra az ember, mint tej nélkül nőne.

Én is csak 168 cm lettem.


Kövér sem leszel tőle, ha belefér az aznapi kalóriakeretedbe.

Én 55 kg vagyok.


Tehát az biztos, hogy nem ártalmas a tej, szerintem vagy egészséges, vagy pedig nem hat semmilyen módon sem az egészségre.

2020. szept. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anusbari ***** válasza:
26%
Haveromnak nyálköve lett..,sok tejet ivott az is..,na az fáj..
2020. szept. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem az emberek többsége több tejet iszik, mint vizet és egyre tovább élünk szerencsére, szóval nem hiszem, hogy olyan nagyon káros lenne.
2020. szept. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyapám egész életében napi másfél liter tejet megivott. Prosztatarákban halt meg. A szakirodalom szerint jó esettel a tejtől, mert tele van a tehén nőstény hormonjaival, ami felnőtt férfiaknak ártalamas.
2020. okt. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!