Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez utalhat cukorbetegségre?

Ez utalhat cukorbetegségre?

Figyelt kérdés

Annyi a lényeg, hogy ha nincs valamilyen húsos étel akkor nem tudok jól lakni. Mindegy micsoda (pörkölt, rántott hús, gyorsfagyasztott szirszar, stb) a lényeg, hogy legyen valamilyen húsos kaja különben éhenveszek.

Ma is krumplis tészta főtt, megettem 3 adagot, de úgy tudtam jól lakni vele, hogy felvágottat tettem bele.

Ez utalhat esetleg diabéteszre vagy bármilyen más betegségre?



2020. szept. 24. 13:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Diabétesz nem okoz ilyen tüneteket. Nyomelemhiány annál inkább.
2020. szept. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális, hogy fehérjével könnyebben jól tudsz lakni, mint egy rakás (gyorsan felszívódó) szénhidráttal. De fehérje nem csak a húsban van. A tejtermékek, olajos magvak, hüvelyesek, tojás is elég sokat tartalmaznak és laktatóak. Ha megennél egy tányér lencse- vagy babfőzeléket főtt tojással, valószínűleg azzal is jól tudnál lakni. A zsír és a rostok is segítenek, hogy kisebb mennyiségű étellel is jóllakj.

A cukorbetegség vagy IR sem feltétlenül jár azzal, hogy valaki nem tud jóllakni csak szénhidráttal. Nálam az inzulinrezisztencia azt okozta, hogy egy sok szénhidrátot tartalmazó étkezés után 2 órával már éhes voltam, rosszabb esetben úgy leesett a vércukrom, hogy rosszul lettem, és ha nem ettem/ittam volna gyorsan valamit, akár el is ájultam volna.

2020. szept. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!