Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normális ha a székletem egy...

Normális ha a székletem egy hete kb megváltozott mind mennyiségre mind állapotra a semmitől?

Figyelt kérdés

A történet az hogy nekem viszonylak gyors az anyagcserém, naponta 5-7x is elmegyek nagy wc-re attól függően mit és mennyit eszek. Viszont többségbe nem normál állagú hanem inkább olyan mint a hasmenés. Na most ez egy hete kb megváltozott. Most már mindig megyek 5x egy nap ha keveset eszek ha sokat és mindig viszonylag sokat ürítek és most már keményebb, normál állagú lett valamint barnás, enyhén pirosas árnyalatú. Többségbe nagyobb részt szilárdabb mint lazább állagú. És azóta amióta ez jelentkezett fáj is a fenekem, de ez olyanfajta fájdalom mint amikor keményet kell wc-zni és úgymond “feszítí” az ánuszt.


Így hogy se az étkezési szokásaimon, se a mennyiségeken semmin nem változtattam normális lehet? Mert szerintem nem.


Egyébként mackós testalkatú vagyok (nem kövér), férfi és 24 éves ha ezek számíthatnak.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. okt. 1. 01:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem normális ennyiszer naponta székelni. Menj el a háziorvosodhoz, és kérj beutalót gasztroenterológiára.
2020. okt. 1. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, és én meg azt hittem, hogy a napi 3 a sok. Szerintem is fordulj vele orvoshoz.
2020. okt. 1. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A napi 5 vagy annál több már sok.

Napi 3-heti 3 között mondják normálisnak.

És én még attól aggódtam, hogy nekem napi egy és lágy :D én még azzal is elmentem dokihoz. Amúgy lehet ételallergia vagy érzékenység ezek már nagyon gyakoriak sajnos.

2020. okt. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!