Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bélflóra helyreállítása?

Bélflóra helyreállítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy gondolom, hogy egy fertőzés következtében nyáron felborulhatott a bélflórám.. Legalábbis a semmiből jöttek az emésztési panaszok, azonban nem állt fel belőle azóta sem nálam a rendszer. Minden panaszom a bélflóra sérülésére utal, gázosodás főleg evések után, valamint gyakori lágy széklet (nem egy napon belül gyakori, tehát nem hasmenés). Tuti nálam nem az a normális, bár tudom, egészségesebb a puha állagú produktum, de nem rémlik hogy nekem az lett volna ezelőtt.. Doki ajánlására voltam IgG típusú intolerancia teszten, a tej pozitív így semmiféle tejterméket nem eszem kb. 2 hónapja növényi tejtermékeken élek. Vannak jobb és rosszabb napok, szóval szerintem még nem vagyok az igazi.


Csak 1-2 hétig szedtem Normafloret, úgy rémlik közben jobb volt a helyzet, de elhagytam. Azonban olvastam, hogy a regeneráció nagyon hosszas idő és hónapokig kell jó minőségű probiotikumot szedni, diétát tartani.


Tudtok esetleg javasolni olyan készítményt, amiben min. 10 milliárdos hatóanyag van és bevált nektek? Emellé bármi jó tanács? Annyit mondtak nekem, hogy cukrot, fruktózt, fehér lisztet kerüljem most meg hát a tejtermék, de azt én eleve nem fogyasztok.



2020. okt. 1. 12:34
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Szedd továbbra is, ha az bevált, de legalább fél év mire helyreáll. Sok készítmény van, ami elősegíti a gyógyulást, pl. natúr joghurtok.
2020. okt. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azta fél év?? Akkor nem tudom mit csodálkozom, hogy pár hét alatt nem állt fel.. Barátnőmnek is 3 hónap volt mondjuk minimum, addig rátették ProGastro kúrára. Lehet én is azt fogom kipróbálni, mert nagyon sok hatóanyag van benne 7,5 milliárdos, a megszokott 2-4-hez képest.

Az a gond joghurt nálam a tejfehérje miatt nem játszik, lehet fermentált ételeket kéne egyek.


Soha nem jártam még úgy, hogy felborult volna így huzamosan a bélflóra, pedig nem ritka jelenség ahogy utána néztem.

2020. okt. 1. 13:01
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
nórmaflorral
2020. okt. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Üdv a Klubban. A nyugati világban kb. minden embernek borul a bélflórája lassan, de biztosan és ha jön egy nagyobb hatás, akkor "a semmiből" megjelennek a makacs panaszok. Még Te "szerencsés" vagy, mert emésztőrendszeri tüneteid vannak, de akiknek először fejfájás, hangulatingás, bőrtünet, allergiák, autoimmun jelenségek jelentkeznek, még csak eszükbe se jut, hogy emésztőrendszeri háttérre gyanakodjanak. Itt a közelmúltban összefoglaltam azt, amit kérdezel, azaz magas dózisú probiotikumok ma, Magyarországon: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__107096.. Igen, a cukrot (és a cukorféleségeket, mint méz, gyümölcscukor, szirupok) azért kell kerülni, mert sok patogén elem imádja (gombák, baktériumok), így gyulladásfenntartó és támogatja a rossz bélflóra növekedését a jóval szemben. Ugyanezért kell kerülni a gyorsan felszívódó szénhidrátokat is (finomliszt, fehér rizs...). A tejtermékeket első körben szokták kilőni minden emésztőrendszeri problémánál. Ezen felül a tartósított vagy feldolgozott (és adalékanyagokat tartalmazó) élelmiszereket is érdemes csökkenteni és inkább megbízható forrásból származó alapanyagokból otthon készíteni az ételeket.
2020. okt. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4


Igen, vannak ismerőseim, akiknél ekcéma és hasonló tünetek mutatkoznak meg.

Nekem soha életemben nem volt gond emésztésemmel, van aki most is azt mondja nekem hogy hát ez nem is baj, mert ha napi egyszer megyek és lágy az a normális, de szerintem ezttényleg embere válogatja és nekem ezelőtt nem volt ilyen lágy állaga, és szeles sem voltam..


Plusz úgy vagyok vele, hogy a probi nem tud ártani tehát miért ne szedjem ugye. Látom hogy a Swisst dicsérted nagyon, én még nem hallottam eddig róla.

Neked a ProGastro 825ről mi a véleményed? Úgy tudom 9 törzset tartalmaz. És 7,5x milliárt hatóanyag tartamú. Árban egy havi adag 8000 körüli.

2020. okt. 2. 12:42
 6/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
Nem dicsértem, a Swiss Probiotix Max csak egy a kb. 20, általam részletesen összehasonlított termék közül, de a két vázolt szempontnak jobban megfelel (az átlagnál több törzs van benne és nagyobb mennyiségű csírát tartalmaz). Gasztroenterológusok, háziorvosok a BioKult mellett még a ProGastro-t is szokták ajánlgatni, de szerintem drága. (Most nem a Yiyához akarom hasonlítgatni, mert jelenleg az magasan a legolcsóbb.) Nagyon nehéz összevetni két probiotikum értékét/árát pont emiatt a két változó miatt, hogy mennyi törzset és mennyi baktériumot tartalmaz. Ezért az összesnek kiszámítottam 1 milliárd csírára az árát, így jobban látszik, hogy mi a szitu. Nagyon nagy különbségek vannak, 2-75 Ft-ig terjed 1 milliárd CFU ára... A felhasználónak azt kell eldönteni, mi a fontosabb számára, a több törzs vagy a több baktérium, aztán mérlegelheti az árat.
2020. okt. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!