Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Számotokra melyik probiotukim...

Számotokra melyik probiotukim vált be legjobban bélflóra helyreállítására?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem (!) antibiotikum mellé keresek, tehát Normaflore nem jó, nekem sajnos túl kevés benne a hatóanyag..

Rendes bélflóra regenerációra van szükségem. Tudtok olyat, ami több törzset tartalmaz és nem csak marketing fogás, hanem tényleg jó?


ProGastro-ról például valakinek véleménye?



2020. okt. 5. 15:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%

Nekem a Normaflore sem csak marketing fogás volt, tényleg jót tett.


Egyébként miért nem a gyógyszertárban kérdezed ezt meg ?

2020. okt. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
ProGastro-ról az a véleményem, hogy finom, de drága. Vannak nagyobb dózisú vagy több típusú baktériumot tartalmazó termékek is, olcsóbban.
2020. okt. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Linex. Megúsztam vele a hüvelygombát antibiotikum után.
2020. okt. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

No megjöttem a gyógyszertárból.

Mikor nézelődtem a polcnál odajöttek tudnak-e segíteni, a Normafloret, Linexet kivette egyből a kezemből, hogy a pulthoz menjek, ha jót akarok.


ProGastrot ajánlotta egyből, Flora Balance-ot és a BoiKultot. Baromira drágálltam az utóbbit, ezért most egyelőre kis kiszerelést vettem a Flora Balance.-ból 15-ös kiszerelés 3000 Ft. Ugyanannyi hatóanyagú mint a ProGastro kb. viszont venni kell majd még, mert azt mondta ha hosszasabb már a probléma sokáig kell szedni.

2020. okt. 5. 18:16
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A BioKult tényleg jó, de horribilis drága és sokat kell belőle szedni egyszerre, úgy értem minimum 4-5 szemet le kell nyelni gyors egymásutánban. Akiknek már a béláteresztőképesség megváltozásáig ment a bélflóra borulás, ott évekig tart a helyreállítás és a probiotikum csak egy kis része az egésznek.
2020. okt. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy nálam van-e szó ilyesmiről, 2 hónappal ezelőtt még semmi emésztési gondot nem észleltem magamon, tehát az előtt nem hiszem volt problémám.


Voltam IgG alapú intolerancia teszten, nagyon sok eredményem negatív lett, csak 2 dologra jött ki tejfehérjére, illetve tojásra, utóbbira is csak enyhén. Ezekre persze diétázom, így kezdem most el mellé a probit.

2020. okt. 5. 19:18
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is nemrég szedtem egy csomó probiotikumot. Nekem jó volt az olcsó JutaVit probiotikum is. Nagyon jó a normaflore, a linex is. Béresben magas a hatóanyag, és 6.féle baktérium törzset tartalmaz, az is nagyon hatásos. A drágábbak között nagyon dicsérik a Bio Kult, és a Protexint. Ezeket gasztroenterológusok is ajánlják.
2020. okt. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Oh akkor te is megjártad ezt az utat, szegény? Vagy neked miért kellett?


Érdekes nekem az egész ott kezdődött szerintem szép lassan a háttérben, mikor elkerültem otthonról egyetemre. Nem a megszokott házikoszt volt, felborult az étkezésem. Régen mindig szinte pont ugyanakkor ettem, több főtt ételt, heti 4x sportoltam. Az egyetem/utazgatás mindent felborít, pláne így munka mellett..


Rendszertelenül ettem, fogytam is pedig alapból vékony vagyok, néha egyszerűen nem volt időm enni, egyoldalúan étkeztem tulajdonképpen nem csoda előjött.


Nagyon elhatároztam magam hogy változtatok! Imádtam az emésztésem, mindig tökéletes volt sosem értettem valakinek hogy vannak érzékenységei stb. hát így. Baromi könnyen felborulhat. Most találkoztam egy dietetikussal, aki a kínai orvoslásban otthon van. Nagyon nem adok ilyenekre, nekem néha kamu szaga van, de 3 ismerősöm is ajánlotta, diétával orvosol. De valami brutál szigorú diétát ad, viszont mindhárman pozitív változást tapasztaltak.

Egyikőjüknek az 1 éve tartó gyakori gyomorfájását és migrénjét múlasztotta el, másiknak nagyon aknés volt a bőre és kitisztult, csak ő nem tartotta utána fenn az egészséges étkezést. De szerintem a stressz rohadt nagy részét kiteszi ennek, nem csak a kaja.


Ha valaki ide tévedne és ilyesmire lenne szüksége megadom a doki nevét, csak annyit tudok hogy ugye nem olcsó sajnos..

2020. okt. 7. 10:13
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A probiotikum jó immun erősítésre is. Jót tesz a bőrnek is. A doki szerint, jó sok idő, amíg helyre jön a bélflóra. Probiotikumot lehet szedni hosszú hónapokig. Nekem teljesen felborult a bélflóra, a sok antibiotikum miatt, amit a fogorvosok adtak.(dalacin, augmentin)
2020. okt. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Szegéény akkor gondolom ételérzékenységed is kialakult.

Nekem azt mondták az jár az áteresztő bél szindrómával, ezért van egyre több embernek, lassan népbetegség.


Igeen nekem is mondta a gyógyszerész hölgy, hogy nea várjak 1-2 hét alatt csodát probiotikummal se.

2020. okt. 8. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!