Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges hogy nem tudja...

Lehetséges hogy nem tudja megemészteni a húst a szervezetem?

Figyelt kérdés

A helyzetem a következő:

Kiskoromban semmilyen problémám nem volt a húsevéssel, sőt, nagyon is szerettem, és nem emlékszek hogy megviselte volna a gyomromat, persze lehet csak annyira természetes volt hogy nem is vettem észre.

17 éves koromban viszont elkezdtek problémáim lenni az evéssel, gyakran rosszul lettem egy-egy étkezés után, ezeket arra fogtam hogy stresszes szakaszban vagyok, mentális betegségeim is vannak, biztos ezek miatt érzek folytonos hányigert, émelygést.

De nem javult a helyzet, ez lassan egy éve tart, gyanakodtam laktózérzékenységre is, viszont a sajtoktól nem szoktam rosszul lenni, sem mondjuk egy tejszínes tésztától.

Az utóbbi napokban kivettem a húst az étrendemből, és sokkal jobban érzem magam, nincs már folytonos hányingerem, és nyugodtan tudok enni. Ezelőtt szinte féltem, amikor mondjuk étterembe mentünk a barátaimmal, mert mindig rosszul lettem a végére.

Úgy érzem biztos a hússal volt a probléma, viszont 17 év alatt hogyhogy nem derült ez ki? Sose gondoltam erre, és nyugodtan tudtam húst enni, nem lettem tőle rosszul, mostmár viszont nem tudom megemészteni. Ez mitől lehet? Lehetnek lelki okai?



2020. okt. 7. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen jellegű emésztési problémák nem mindig veleszületettek, én például 25 évesen lettem gluténérzékeny.


Az nem lehet, hogy nem a hússal van a baj, hanem a zsírossal? (Epe probléma). Ha valóban a hússal van a problémád, akkor a fehérjebontó enzimek (pepszin, tripszin, kimotripszin) termelése nem elegendő.


Orvoshoz elmehetsz vele, legfeljebb csinál egy gyomortükrözést (ne akard nagyon, elég szar érzés), de sok mindent nem fognak mondani rá. Ha úgy tapasztaltad, hogy a hús étrendedből való kiiktatása megoldja a problémádat, akkor egyszerűen ne egyél húst.


Ha tejtermékkel és tojással nincs problémád akkor azokat fogyaszd továbbra is mert fontos az állati fehérje bevitel. Hal emésztése is nehéz? Ha nem, akkor abból is egyél bátran, mert egészséges. (Ha megengedheted magadnak. A hal manapság nem éppen olcsó dolog sajnos.)


Lelki okot nem tartom valószínűnek, de elképzelhető. (Nem vagyok orvos, ezt ne vedd készpénznek.)


(Mindenfajta hús egyformán problémás? Csirke, disznó, marha?)

2020. okt. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
van ilyen, van aki ezzel születik, van akinél kialakul. mindkettővel találkoztam már. szerencsére már viszonylag egyszerű pótolni a húst
2020. okt. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem volt hasonló, de időszakos. Néha fel-fel bukkan. Szedtem rá taligányi emésztő enzimet, de azt sem mondanám, hogy segített.


Aztán egy darabig átálltam növényi étrendre (úgy hogy kevés hüvelyest ettem, mert attól meg lufi voltam) és rendeződött.


Most sem eszem mázsa számra a húst, de legalábbb nem látom viszont a WC-ban emésztetlenül amit megeszek (bocsi ha undi voltam).

2020. okt. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!