Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vékonyak, molettek. Mennyit,...

Vékonyak, molettek. Mennyit, hànyszor esztek? Mennyi idő alatt fogyasztjàtok el, mennyire ràgjàtok meg? Ha a kezetek a mérce mekkora adag?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Legalàbb 10 vékony és 10 molett emberre lenne szükségem akik őszintén leírjàk étkezési szokàsaitokat. Online felületen anonim jobban mernek vàlaszolni (molett) szàmukra kínos kérdésre az emberek. Köszönöm.



2020. okt. 8. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ugye nem szakdolgozat lesz belőle?
2020. okt. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Kövér lány vagyok. Ami jól esik, azt megeszem, ami nem, azt nem. Eszek csokit is, salátát is, csirkét is. Zsíros kajákat és gyors kajákat is. Nem játszok szentet. De a salátákat, sajtokat is imádom és a csirkemellet. Vidéki lány vagyok, szóval nem maradhat ki a pörkölt, babgulyás, töltött káposzta és más egyéb fűszeres, zsíros kaja. Amúgy vegyesen eszek. Valamikor össze vissza. Van, amikor egész nap semmi, aztán délután egy-két falat. Hát na, igen
2020. okt. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Vékony vagyok, vékony voltam gyerek koromban is, naponta négyszer eszem, reggel vajas mézes zsemle tejes kávéval, ebéd leves és főétel néha desszert is, uzsonna gyümölcs, vacsora főtt étel maradék ha van, vagy szendvics/sült hús/tojás, stb. zöldségekkel, mézes tea, fél tábla csoki, vagy más nasi. Lassan eszem, ebéd, vagy vacsora pl fél óra kb, elég nagy adagokat eszem, jó étvágyam van. :-)
2020. okt. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3/3 vagyok

Azt lehagytam, hogy csak házi kosztot eszem, amit én főzök, készítek el, friss alapanyagokból

2020. okt. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Vékony vagyok, és jelenleg épp szálkásodom (tehát nem súlytartó mennyiség). Tegnapi étkezéseim:

-reggeli, hamburger: házi pulyka húspogácsával (100g), buci (50g), gouda sajt (30g), paradicsom, lilahagyma, jégsaláta, csípős szósz

-ebéd, csirkés saláta: 150g csirkemell, paprika, paradicsom, uborka, jégsaláta, hagyma, meg amit még épp találtam zöldségekből itthon. Szósznak: 10g light majonéz, és balzsamecet fűszerekkel

-vacsora: tortillába (40g) tekert csirke (77g), és ismét rengeteg zöldség.

-"utó vacsora" (későn feküdtem, és nem akartam éhesen aludni menni): sonka (9g) abonett (2db) és ismét rengeteg zöldség.

Ez összesen 1400 kcal körül van (alkalmazásban megvan pontosan, mert mindent lemértem).

2020. okt. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nem szakdolgozat. Egészségtan óràra kell, a tanàrom bele egyezett, hogy így kapjak válaszokat.
2020. okt. 9. 16:08
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én elég kövér vagyok. Általában napi 4x eszek, reggeli, 2 ebéd és vacsi, de közöttük még szoktam enni/nasizni. Reggelire szendvicsek, vajas kennyér sonkával semmi extra, 2-3db. Ebédre otthonról hozok amit főztem, átlagos kaja, egy adag. Második ebédnek vagy gyorskaját, (meki vagy kfc), vagy gyros/kinai (bár lehet az is gyorskaja) munka után meg pékségben veszek 1-2 péksütit amit hazafele szoktam megenni. Vacsira azt eszem mint ebédre, házi koszt. Este TV közben még valami nasi általában befigyel, de az nem mindig.

Gyorsan eszek, de azért megrágom a kaját.


Szerintem olyan 3000-3500 kaloriát eszek meg egy nap alatt. Tudom sok, de nem érdekel mások véleménye.

2020. okt. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, menj a fogyókúra topikba, ha érdekelnek még válaszok :) Gyakran írják ki, mit ettek, jó-e az úgy... Stb. De oda is kiírhatod, akár azt is, hogy hogyan ettek diéta előtt.

Én, mikor kicsit husibb voltam, sokat nasiztam, az volt a legnagyobb baj. Majdnem minden nap valami rágcsa, néha több csomaggal. Minden más hasonló volt, mert imádom a salátákat. Esetleg picit több szendvicset is ettem. Most is nasizok néha egészségtelen dolgot, de nem napi szinten hanem x hetente 1 valamit. (5ös voltam)

2020. okt. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Én elég kövér vagyok. ...

Szerintem olyan 3000-3500 kaloriát eszek meg egy nap alatt. Tudom sok, de nem érdekel mások véleménye."

Ne is az érdekeljen, hanem az egészséged. 3000 fölötti étrend azt jelenti, hogy tovább hizlalod magadat, pedig nem kéne (és nem azért nem kéne, mert nekem ez a véleményem, hanem azért, hogy ne kezdjenek fájni az ízületeid, meg ilyesmi).

2020. okt. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Vékony lány vagyok, igyekszem figyelni az egészséges táplálkozásra mind az alakom mind az egészségem érdekében. Tej és tojásfehérje érzékenységemből kifolyólag, viszonylag sokmindent mellőznöm kell az étrendemből amit természetesen az egészségem miatt teszek.

A lehetőségeimhez mérten próbálok változatosan enni, és minden szükséges tápanyagot bevinni a szervezetembe.


A tegnapi étkezésem pl így nézett ki:

-Reggeli: Diós zabkása fehérjével turbózva, egy kis házilag készített müzlivel + növényi tejes kávé

- Tízórai: Epres kókuszjoghurt, fagyasztott erdei gyümölcs mixxel

- Ebéd: Házi sütőtök krém leves rizstejszínnel készítve, ill. házi, zöldséges bolognai darált pulykahússal, durumtésztával

- Vacsora: Purpur kenyér csirkemellsonkával, egy kis humusszal és friss zöldségekkel (ez amúgy mikor milyen zöldség, tegnap csak paradicsomot és uborkát kívántam)


A mai napom pedig idáig, és előreláthatólag 😊:

- Reggeli: Avokádókrémes pirítós zöldségekkel + növényi tejes kávé

- Tízórai: Sütőtök (nagyon szeretem😍)

- Ebéd: Húslevest főzök, amihez nagymamám házi tojásmentes csigatésztáját használom, mellé pedig mézes-mustáros, fehérboros hagymaágyon sült csirkecombot készítek, almás répás lencsesalátával.

- Vacsira még nem tudom mi fog jól esni, de lehet, hogy cézár salátás csirkemelles tortilla lesz, amihez házilag készítek öntetet és a tortilla lap is házi.

2020. okt. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!