Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy kell számolni a kalóriát?

Hogy kell számolni a kalóriát?

Figyelt kérdés

Szeretnék fogyni egy kicsit és a mozgás mellett elkezdtem számolgatni a kalóriát, odafigyelek mennyit eszek. Elég kezdő vagyok és nem tudom hogy számoljam ki az olyan ételeket amiket nem tudok csak úgy lemérni, pl mint a hús, zöldség stb. Hogy számoljam ki mennyi kalória egy tál leves vagy valami főzelék??

Nem szigorú a diétám, eszek ilyeneket is, nem csak a klasszikus “csirkemell-rizs” a menü.

A fent említett példáknál hogy kell számolni?


2020. okt. 10. 23:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez a hátulütője a módszernek. Ha te készíted az ételt, akkor összetevőnként le kell mérni, összeadsz mindent, és így tudni fogod a kész étel energiatartalmát. Ha nem te készíted, akkor marad a becslés. Ha pedig le se tudod mérni, mert mondjuk iskolai vagy üzemi étkezdéről van szó, akkor a hibahatár annyira megnő, hogy lényegében értelmét veszti a dolog.
2020. okt. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
kaloriabazis.hu beírod az ételt, és nagy valószínűséggel lesz rá adat. Nyilván nem pontos, de tudsz vele számolni.
2020. okt. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!