Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gluténérzékeny vagyok. Szerint...

Gluténérzékeny vagyok. Szerintetetek így lehetne fogyasztani (ritkán) glutént tartalmazó ételeket?

Figyelt kérdés

Létezik glutén bontó enzim, ami elvileg teljes mértékben le tudja bontani a glutént, de nem merik vállalni a felelősséget az igazolt cölikáiásokért.

[link]

Ha mondjuk beveszek a tablettából kettőt, fogyaszthatok egy minimális glutént?

Igazából már többször volt olyan, hogy fogyasztottam véletlenül glutént és semmi tünetem nem lett.

Egyszer egy pizzériában gluténmentes pizzát rendeltem és mikor kihozták, véletlenül összekeverték a barátom gluténos pizzájával. Elkezdtem enni, igazából azon kívül, hogy meglepően jónak éreztem, nem vettem észre semmit. Nemsokkal később rohant a pincér szólni, hogy összecserélte a pizzákat, de már addigra egy fél szeletet megettem. Szerencsére semmi bajom nem lett tőle.



2020. okt. 14. 15:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Éntőlem egészen nyugodtan. De nem tudom ez milyen gluténérzékenység, az én barátnőm múltkor egy szem (!) árpától fél napig okádott. Véletlenül belekeveredett a kajájába.
2020. okt. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem ismerem ennek a hatékonyságát, de én ha glutén érzékeny lennék, semennyit nem ennék ilyen termékből, de óhatatlan, hogy néha az ember eszik ilyet véletlenül.
2020. okt. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez a te döntésed. Olvass utána, milyen kockázatokkal jár, aztán dönts.

Én baromi rosszul vagyok tőle; ki vagyok száradva, levert vagyok, puffadok, megy a hasam, felerősödik a psoriasisom. Nekem nem éri meg. Plusz ugye pusztulnak a bélbolyhok.

2020. okt. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
1 attól, mert a barátnőd hányt, másnak járhat enyhébb tünetekkel- vagy épp ÉRZÉKELHETŐ TÜNETEK NÉLKÜL! Tehát a bélben ugyan úgy okoz károkat, hiába nem érez semmit!
2020. okt. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
#1 Én se értem, mert minden gluténérzékeny ismerősöm arról panaszkodik, hogy a legkisebb keresztszennyeződés hatására előjönnek a tüneteik. Én meg többször ettem glutént (természetesen véletlenül) nem is kis mennyiségben, és semmi.
2020. okt. 14. 15:47
 6/21 A kérdező kommentje:
#4 Igen, ettől félnék én is.
2020. okt. 14. 15:48
 7/21 anonim ***** válasza:
70%

Elméleti síkon nem lehetne. De én is gluténérzékeny vagyok hivatalosan és ha nem túl gyakran eszek gluténos kaját semmi bajom.

pl. hetente eszek 1-2 pizzát. Én is így kezdtem mint te és fokozatosan kitapasztaltam mi az a mennyiség amit simán tolerál a szervezet.

Ez már már kb.20éve így van és zéró probléma.

Szóval, ez valószínű egyénfüggő.

2020. okt. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
És még valami. Olyan nincs hogy érzékelhető tünetek nélkül. Ha valaki érzékeny az kőkeményen jelentkezik rövid időn belül.
2020. okt. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Lehet hogy gabona allergiád van ami valóban kinőhető. Azt szintén egy fajta gluténérzékenység de nem autoimmun. Haspuffadás és társi egyből jelzi ha valami nem ok.
2020. okt. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt olvastam, hogy ez nem semlegesíti, ha rendes gluténes ételt eszel, csak arra jó, ha véletlenül belekeveredik a glutén az életedbe ne kezdj el durván tünetelni. De egyáltalán nem olyan mint a laktózosok tablettája, hogy mellette néha fogyaszthatnak full sima tejes ételt.
2020. okt. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!