Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi állhat a háttérben?

Mi állhat a háttérben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az utóbbi időben elkezdtem edzeni és egészségesen élni, és 62 kg-ról 79-ig toltam magam. Sokat segített benne az edzőm és én is sokat olvastam utána. Tudom, hogy nem 100% izom vagyok, van rajtam 5-10% zsír. Amit tudni kell rólam, hogy megfelelő étrenddel nagyon könnyen szedek fel súlyt, havi 3kg az átlagom.

A probléma viszont az, hogy az utóbbi pár napban észrevettem, hogy elkezdtem leadni. Most már 78.1-re estem le, és általában elmondható, hogy estére ez több szokott lenni az evés miatt, de mostmár az sincs meg, és reggelre még kevesebb vagyok. Egyébként a cél a 80.

Szóval reggelire zabot eszek általában, gyümölccsel (mostanában alma), utána pedig legfeljebb 3 óránként más ételt (igyekszem húst enni ha tehetem) és tudom hogy nem feltétlenül a legszárazabb ételeket eszem, de eddig mindig jött a súly. 5-6 étkezés jött így ki. Emellett fogyasztok proteint és tömegnövelőt is rendszeresen, meg BCAA-t. Úgy gondolom, hogy elegendő mennyiségű szénhidrátot viszek be, és fehérjét is. Vitamin és egyéb más is megy természetesen. Szóval nem igazán találok hibát az étkezésben, leszámítva azt, hogy talán kicsit néha zsírosabb az étel.

A kérdésem az lenne akkor, mi az ami nálam előidézheti ezt a fogyást? Alkoholt nem iszok. Alvás legalább napi 7:30-8 óra, 22 évesen. Stressz nem ér. Azon gyanakodtam esetleg ha szerelmi bánat súlyt vagy ilyesmi, az képes e kiváltani ilyet? De ugyanúgy eszek tehát nem értem...



2020. okt. 15. 17:32
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolgot kell tenned, minden egyes alkalommal reggel méred a testtömeged, lehetőleg a szükséges dolgok (WC) elvégzése után. Természetesen éhgyomorra. A testtömeged heti átlagát kell nézni, nem pedig egyes napok adatait. Ha a heti átlagodban is csökkenést veszel észre, akkor növeld a kalóriabeviteled 200-300 kalóriával - pontosabban kcal. Ha nem szeretnél többet enni vagy nincs rá lehetőséged, egy teáskanálnyi olaj sokat segíthet. Vagy esetleg olajos magvak.
2020. okt. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!