Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet ebből bajom?

Lehet ebből bajom?

Figyelt kérdés

Úgy egy hete történt. Nem voltam olyan beteg, igazából csak orrfolyásom volt, lehet meghűltem, vagy túl melegből mentem a hűvösbe. Néha fájt a fejem (gyakran fáj a fejem, de mindig csak enyhén, most viszont sokkal erősebb volt). Nem tudtam aludni, ezért olvastam, úgy hajnali egyig lehettem fent, utána sikerült egy órán belül elaludnom. Hol jobban, hol rosszabbul voltam, korán felkeltem, de visszaaludtam. Napközben olvastam, tanultam, sok dologgal foglalkoztam, nem pihentem annyit, hogy emiatt lenne. Pár napot otthon maradtam, hogy kipihenjem (meg ugye haza is zavartak volna, ha bemegyek). Egyik nap visszajött az álmatlanság, úgy hajnali háromig-négyig fent voltam, vagy egy óra kellett, hogy elaludjak, de előtte olvastam (papír alapú könyvet, nem a kékfény a hibás), tehát lefárasztottam az agyam valamennyire.

A hét közepén visszamentem. Lázat ugyan nem mértem (nem szoktam lázas lenni, meg ugye a bejáratnál mérnek nálunk), azonban napközben hol fáztam, hol melegem volt. Majdnem elaludtam néha. Párszor szédültem, vagy nagyon gyenge és erőtlen lettem hirtelen, de ez elmúlt egy kis idő után. A fejfájás néha visszatért.

Tudom, hogy ez azért volt valószínűleg, mert nem ettem. És épp ez a gond, hogy teljesen étvágytalan vagyok, az egyébként is szűk táplálkozási keretem most leszűkült a vajaskenyérre és a rántottára. Pedig tudnék mást enni, de ha ételre gondolok, akkor máris hányingerem lesz, amit meg tudok enni, azt is éppenhogy. Nem kívánok semmit. Folyadékot is napi 1-1,5 litert iszok legfeljebb, mert amikor nem vagyok itthon, akkor nincs időm inni (fél litert viszek magammal mindenhova, de nem akarom újratölteni, a csapvíznek nagyon fura íze van ott), amikor pedig itthon vagyok, akkor elfelejtek inni és enni is. Hiába viszek magammal ebédet, csak egy bizonyos órában ehetünk (délután kettőkor, miközben korán elmegyek otthonról) és ha eszek is, alig van tíz perc rá.

Viszont ami érdekes, hogy egyik nap hallucináltam egy embert az utcán (igen, biztos hogy nem volt ott), valamint amikor délután elmentem bevásárolni, a fejem elkezdett jobban fájni (ennyire sose szokott, meg aludtam is előtte egy kicsit, hogy jobban legyek), erőtlen voltam és mintha egy másik világban lettem volna, de azt is nehezen érzékeltem. Ez estére enyhült, reggelre elmúlt.


tl,dr: sokat fáj a fejem, keveset eszek és iszok



2020. okt. 17. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne tudni, hogy valóban hallucináltál vagy csak tévképzet volt? Élő embert láttál, akinek nem volt ott semmi keresnivalója? Vagy olyat, aki meghalt?

Tápanyaghiány okozhat hallucinációt, illetve kiszáradás is.

2020. okt. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Láttam, mozgott, mutogatott valamit. Aztán besétált egy fa mögé, aminek viszont az ágai olyan ritkán voltak, hogy muszáj lett volna látnom, ha ott van, de nem volt ott. Vagy tíz percig figyeltem, de nem jött ki, teljesen eltűnt.

Tévképzeteim is szoktak lenni, azok gyakrabban, de azokat csak később tulajdonítom tévképzetnek, akkor, abban a pillanatban nagyon logikusak.

2020. okt. 17. 16:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes elmenned egy orvoshoz, ahol kizárják a fertőzéseket. Ha sikeresen kizárták, irány a neurológus.
2020. okt. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Idos embereknel kiszaradas okozta hugyuti fertozes konkretan hallucinaciokat okoz. Viszont ha nincs kanikula, masfel liter nem tokeletes, de kiszaradast nem okoz.

Aggaszto, hogy az eveshez valo viszonyod olyan, hogy elfelejtkezel rola.

Esetleg ettol gyengultel le annyira is, hogy konnyebben megbetegedj.

En csak telefonon beszelnek az orvossal, de nem a hallucinacioval, hanem a tobbivel kezdenem.

2020. okt. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!