Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megváltozott székelési szokások?

Megváltozott székelési szokások?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Gyakorlatilag gyerekkorom óta naponta 1-2 székletem volt, sokszor volt, hogy sajnos nem volt annyira formázott sem (de nem is volt hasmenés igazából). Most a márciusi "karantén" alatt sikerült egy kicsit változatosabban étkezni, akár új ételeket is kipróbálni stb. de azért radikálisan nem változott meg az étkezésem sem, illetve volt egy rosszabb időszakom is amikor sokkal kevesebbet ettem. 2017-2020 között gyakorlatilag nappal aludtam, éjjel feküdtem, ezt is sikerült rendberaknom.


Azóta viszont a székelési szokásaim megváltoztak, általában napi 1x, vagy kétnaponta 1x kell mennem akkor is sokkal "egészségesebb" kinézetű a termék, nem túl kemény, nem túl lágy, a színe is megfelelő. Illetve a székelési inger sem olyan sürgető mint annak idején, amikor volt, hogy 5 perc alatt már futnom kellett. Papíron ez biztos, hogy javulás, de még nagyon fura ez a helyzet nekem. Puffadni nem puffadok, illetve a kevesebb székelés hatására sem érzem azt, hogy pedig most jó lenne elmenni még1x ma. Csak egyszerűen fura az egész, így, hogy nagyon sok ideig teljesen máshogy működtek a dolgok. (Természetesen néha becsúszik hiba a dologba, ha valami olyat eszek stb.)


Szerintetek valamilyen probléma/betegség miatt lehet ez, vagy a fenti változások hatására?


L/24



2020. nov. 1. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem ártana tudni, hogy mit ettél előtte meg most... :D
2020. nov. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert most normális. Sose értettem, hogy lehet napi 3-at is akár egészségesnek tekinteni? Nem az. Híg, WC-re futós.
2020. nov. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első: Igazából írtam, hogy radikálisan nem változtak az étkezési szokásaim, csak pl. kipróbáltam a bulgurt akkoriban, meg többször volt más jellegű étel mert több időm volt csinálni az otthonlét miatt. Tehát olyat nem mondhatok, hogy ezt-azt elhagytam vagy valamilyen "diéta" felé vettem az irányt.
2020. nov. 1. 18:50
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A ritmus és gyakoriság egyénileg változó. A formázottság nem feltétlenül előny, mert azt jelentheti, hogy kevés a vízmegkötő növényi rost a táplálékban ill. kiszáradás irányába mutat a szervezet vízháztartása. Keményebb székletnél nagyobb eséllyel alakul ki aranyér ill. divertikulózis a vastagbélben. Normálisnak ill. egészségesnek a napi rendszeres székelés tekinthető, a kétnaponta 1X, az már nem egészséges. A gyomor-bél rendszer perisztaltikája 2,5-3 órás fokozott ritmust követ és minden étkezés során fokozódnak a bélmozgások is. Ezért nem meglepő az étkezést követő székelési inger. Ennek megfelelően ajánlatos a reggeli étkezést követő időszakra ütemezni a székelési tevékenységet, amire már a gyerekeket is ajánlott rászoktatni.
2020. nov. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Formázottság alatt azt értem, hogy "kolbász" alakú, de egyáltalán nem kemény(ebb). Eddig gyakorlatilag nem volt formája. Illetve ami még kihagytam, hogy hosszú idő után március-június között napi szinten toltam multivitamint is(B,C etc)
2020. nov. 1. 18:57
 6/8 A kérdező kommentje:
Negyedikre: A ketnaponta 1x az nagyon ritkan fordul elo, altalaban akkor ha elotte alkalommal valamiert higabb volt a szeklet.
2020. nov. 1. 19:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Hatalmas tévedés, hogy kétnaponta (vagy akár 3 naponta) az problémás volna. A jó kaka olyan, ami után szinte nem is kell utána törölni. Ez kb a 2 napos.
2020. nov. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Cseszed, attól, hogy leírtad, hogy nem változott sokat, attól még nem írtad le, hogy ALAPBÓL mit ettél... :D


A kaka nem X napos, butaság az ilyen. Attól függ, mennyi jön ki 1 alkalommal, és az milyen.

2020. nov. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!