Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges hogy emiatt vagyok...

Lehetséges hogy emiatt vagyok rosszul?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok enyhén túlsúlyos és kényszerevő mostanában egyre többet mondják hogy fogyózzak meg hogy dagadt vagyok és elkezdtem diétázni vasárnap kezdtem és kb negyed annyit ettem mint szombaton és hashajtó hatású táplálékot is szoktam fogyasztani egy nap kb másfél liter vizet iszom meg tegnap és ma rossz közérzetem volt(fájt a hasam fáradtnak éreztem magamat fájt a fejem(mondjuk az kb állandóan és hányimgerem volt)

2020. nov. 4. 17:19
 1/4 A kérdező kommentje:
És éhes is gyakrabban vagyok mondjuk érthető okokból
2020. nov. 4. 17:21
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, emiatt vagy rosszul.


Koplalás, amit csinálsz. Keress rá, hogy kell egészségesen táplálkozni vagy kérj segítséget.

2020. nov. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Inkább arról van szó, hogy túlságosan az alakoddal, testalkatoddal vagy elfoglalva, erre koncentrálsz és észreveszel minden apró ingert, ami a testedből jön. Ha más, értelmes és hasznot hajtó tevékenységgel foglalnád el magad, kevesebb gondolatod forogna az evés körül. Azt is vedd figyelembe, hogy ilyen télies, esős, ködös időben az ember könnyebben kap el olyan apró vírusos fertőzést, ami pl. enyhe hasfájást, bélhurutot, gyomorrontás-szerű érzést okoz. Ilyen időben erős, "felvillanyozó" fényben kell tevékenykedni, amikor a külső ingerek dominálnak és az ember kevéssé veszi észre a testi jeleket. Túlzottan erős táplálék megszorítás semmiképpen nem hatásos, mert a szervezet érzi, hogy nincs kellő teltség érzés, ezért gyakrabban (de kevesebbet) kell enni, az evés helyettesíthető meleg folyadékkal és mindenképpen meg kell tölteni a gyomrot (pl. főtt céklával, savanyú káposztával).
2020. nov. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy mégis mért csökkentetted negyedére a bevitelt ahelyett, hogy negyedéVEL csökkentetted volna? És mi az a hashajtó hatású táplálék? Magyarul zöldség? Mert az jó.
2020. nov. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!