Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire eszek sokat?

Mennyire eszek sokat?

Figyelt kérdés

Ma egy kakaos csigát ettem reggelire, ebédelni 5-6ora fele szoktam, akkor makaronit ettem. Estére egy kakaos csigát.


Tegnap reggelire egy parizeres zsömlét, 2puffasztott rizst ebéd előtt. Ebédre grizes tésztát, estére puffasztott rizst 1 szeletet.


Vasárnap

Reggelire zabkasat, ebédre natúr csirkemellet salátával, vacsorara 2puffasztott rizst, és egy kefirt


Szombaton

Reggelire egy pogácsát, ebedre 1 fél sült csirkecombot es sima rizst, vacsorara egy szendvicset


Ilyeneket szoktam enni, és nem értem miért hízok folyamatosan. Nem szoktam ezekbol se sokat enni. Néha eszek tejberizst, palacsintát, de az tényleg nagyon ritkan van.

Min kellene változtatnom, hogy ne hizzak? Vagy miket kellene egyek?



2020. nov. 18. 00:12
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Mondjuk, ne zabálj kétpofára szénhidrátot
2020. nov. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Éhes vagy egyél. Én éjfélkor is szalonnázok ha olyanom van.
2020. nov. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebb szénhidrátot, több gyümölcsöt, zöldséget egyél. Sűrűbben egyél keveset.
2020. nov. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Gabona gabonával, mellé egy kis cukor és némi zsír - fehérje, zöldségek nyomokban. Elég silány étrend (minőségi éhezés), a vércukor- és inzulinszinted az egekben lehet, nem csoda, ha hízol.
2020. nov. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A cukros és lisztes ételeket lődd ki totálba! Sportolj mellé valamit és szedjed a zsírégetőket (CLA és társait) Feküdj rá a témára és az lebegjen előtted, hogy megy le a súly. A kakóscsigát meg a palacsintát felejtsd el, meg a hülye szendvicseket. A pufi rízs meg sz@r! Undorító. ☝️ 😆
2020. nov. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm annak a pár embernek aki normálisan tudott válaszolni!


De komolyan, mit esznek emberek akkor? Oke, hogy mindenki leirta, hogy ezt ne, azt ne, amazt ne. De mostantol egyek zabpelyhet es salatakat örökké?

Más ember 6x annyit eszik, mint én, megse hízik sehova. Nővérem állandóan eszi délutánonként a balaton csokit, twixet, táblás milka csokit. Persze tudom, hogy nem minden ember egyforma, csak nemtudom tényleg mit kellene ennem, mert szerintem amiket eszek, azzal a súlyomat tartanom kellene, nem csak hízni. Gondolok arra, hogy régebben reggelire csak szendvicseket ettem, sokat ettem pizzát is, mostanában eszek sok zabot, salatat. És a gyors kajákat szinte teljesen elhagytam. Rengetegszer eszek csak paradicsomot este felé. És nemhogy tartanám a súlyom, csak felfele megy😕

2020. nov. 18. 17:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Állítsd be a fogyáshoz szükséges kalória mennyiséget. Mondjuk én napi 1000 kcal alatt eszek. Ritkán üti meg az 1000-ret. Ehetsz, amit akarsz de ne legyen benne liszt, meg cukor. Vagy ha mégis akad olyan, akkor ne minden nap, és keveset belőle. Én reggelire cornflakest eszek, ebéd általában csirke rizzsel, vagy saláta, natúr csirkemellel. Vacsorára gyümölcs, vagy 1 szelet müzli (cerbonás) abban kevéske cukor van. És lényegében ennyi. Én Február közepén 92 kiló voltam, most kereken 70 vagyok. Ez mind azért mert nem eszek egyáltalán kenyeret, süteményeket, gyorséttermi kajákat. Heti 4-5 alkalommal edzek és zsírégető tabletákat is szedek. Mellette fehérjeturmixot iszok laktózmentes tejjel. Ez egy életforma, én kb 2 hónapig szenvedtem, mire ráálltam. Éhes voltam állandóan, fájt a fejem, szédültem. De mostanra totálba ráálltam. És már rosszul is esne ha többet meg olyan dolgokat ennék, amiket korábban. :-)
2020. nov. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit egyél?

Húst zöldségkörettel/salátával

Sajtot

Olajos magvakat

Tofut

Hüvelyeseket



De ha kalóriát keveset viszel be, de hízol, akkor meg kell nézetni a pajzsmirigyedet


Meg neki kell állni sportolni is

2020. nov. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#4 vagyok. Az én étrendem kb. ebből állt: legalább fél kiló zöldség (párolt/sült zöldség, leves, főzelék formájában is), kb. 200 g hús (mindenféle, heti 1x csirkemáj, heti 1-2x hal), 2-3 tojás, gyümölcsök, néha magvak, kefír. Átlag 1500 kcal-val 15 kilót fogytam, IR és pajzsmirigy alulműködés mellett. Sosem éheztem, normális adagokat ettem napi 3-4 étkezésre, és olyan ételeket főztem magamnak, amiket előtte is szerettem, max. kicsit változtattam a recepten. Így számomra nem volt szenvedés a fogyás. Amióta lefogytam, átálltam súlytartó étrendre, ami valamivel lazább, a kalória is több. A fehérjére és a szénhidrátra most is odafigyelek, és szoktam tornázni, súlyzózni is. Az egészségem sokat javult.

Bolti péksüteményeket már évek óta nem ettem, de nem is hiányoznak.

2020. nov. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez nem sok, de legalább jó szr.

Nem túl sok értelmes tápanyagot tartalmaz. Tészta, édesség, szenya...


Egyedül a hétvége jó, mert ott van fehérje is, nem csak színhidrát színhidráttal.

2021. jan. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!