Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Jól gondolom? (táplálkozás,fog...

Jól gondolom? (táplálkozás,fogyás)

Figyelt kérdés

Üdv. 20 kg felesleg van rajtam, ebből adódóan elkezdtem az életmódváltást.

Csak vizet iszom (napi 3 liter, edzés napokon 4 liter), elkezdtem súlyzós edzéseket csinálni (hetente 4 alkalommal). Úgy gondolom, hogy ez a része menni fog, mert szorgalmam, kitartásom az van.

Viszont az étel.

Elméletileg 2000 kalória körül van az igényem.

A lényeg az, hogy ne menjek ~2000 kalória fölé?

Illetve egy másik fontos kérdés, a makrókat mennyire vegyem figyelembe? Mármint, számolgatok én itt, mai nap eddig bevittem ~800 kalóriát, 110 gramm szénhidrát, 18 gramm zsír, illetve 26 gramm fehérje.(fehérjét keveslem, de ezzel kapcsolatban is várok véleményeket)

Figyeljem a makrókat is a kalória mellett? Vagy az nem annyira fontos jelen esetben?



2020. nov. 23. 14:17
 1/1 anonim ***** válasza:

A makrók is fontosak, én csak azt számoltam. Szénhidrátból volt egy maximum, ami főlé nem mentem, fehérjéből pedig egy minimum, amit mindenképpen bevittem. A fehérjeigényed a testsúlyodtól függ, ahány kiló vagy, annak 1-másfélszerese grammban, max. 2 g/kg. Érdemes odafigyelni a fehérjére, mert ha túl kevés, sok izmot fogsz veszteni, és a végén nem lesz jó formád. Oszd el arányosan több étkezésre.

Ha 2000 kcal kell a súlytartáshoz, akkor ez alá kellene menned úgy, hogy közben ne éhezz. 500 kcal deficitnél ne legyen több (beleszámítva a mozgással elégetett kalóriákat is).

Az is fontos, hogy egészségesen táplálkozz, ne tápanyagszegény feldolgozott ételekből, nasikból vidd be a kalóriákat. Egyél minél több zöldséget.

2020. nov. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!