Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kamu-e az intolerancia (IgG...

Kamu-e az intolerancia (IgG alapú) vérteszt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Feketét-fehéret olvasok róla. Voltam ilyen vizsgálaton nyáron enyhe hasi panaszok miatt (puffadás, székletgondok), ahol nekem tejfehérje és tojás jött ki enyhén pozitívra.

Elhagytam, de alig volt változás.. Egyedül probiotikum kúra segített. Rengeteg stresszen mentem keresztül, plusz kizártam ezzel kalóriadús ételeket, pedig alapból vékony vagyok, így nem tudok hízni.


Kérdés: mi a tapasztalatotok? nektek bevált, ha kijött eredmény? szerinted kamu/pénzlehúzás?



#intolerancia #IgG #Igg teszt #intolerancia teszt
2020. nov. 26. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kamu! Célzott allergia vagy laktóz ,glutén tesztre menj. Még azok sem 100%osak sajnos .

A legbiztosabb,ha tartasz egy eliminációs diétát és amitől rosszul vagy nem eszed meg.

2020. nov. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Aha értem.

Szinte tuti hogy kajára gondolok, mivel hol normálisabb a székletem pár napig, hol ilyen lazább. De volt hogy vagy egy hónapig végig jó. Fájni nem fáj semmim, csak puffadok meg ez de ez így nyár óta.

Van egy barátnőm, akiről kiderült hogy laktózos és amiatt lett neki valami felülfertőzése..


Én laktózt már eleve kicsuknám, mert tejet/tejeset több hónapja egyáltalán nem fogyasztok. Glutén meg hát gondolom állandóan tüneteket okozna ha eszem és azt minden nap eszem mégis van mikor jó.


Annyit vettem észre, hogy eddig a tésztától/nokedlitől ilyenektől néha rossz napokra, meg palacsinta után is volt hogy tapasztaltam, de napokkal később.

Az a nevetséges, hogy ÉLETEMBE ilyen gondjaim nem voltak sosem voltam válogatós semmi ilyesmi és nem tudom most miért történt ez.. Az is lehet idegi alapon lovalom már csak bele magam.

2020. nov. 26. 12:44
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Akkor zard ki teljesen a glutent, tojast es tejfeherjet is, olyat se fogyassz, amire az van irva, hogy tartalmazhatja valamelyiket. Olyan 3-4 honapot adj a dolognak, ha valoban ez okozza a puffadast, akkor jobbnak kellene lennie.
2020. nov. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!