Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Utalhat valamilyen betegségre...

Utalhat valamilyen betegségre ha valaki még felnőtt korban is képtelen hízni?

Figyelt kérdés

28 éves férfi vagyok, 17.4 a BMI indexem, teljesen egészségesnek érzem magam, de egyszerűen sokat eszem és nem marad meg 1 deka sem, sőt ha nem figyelek egy pár hétig a táplálkozásomra még alább is megy.

Étkezés után 2 órával már éhes vagyok, próbáltam azt is hogy folyamatosan ettem valamit, ezzel annyi változás volt hogy gyakrabban kellett wc-re menni, próbáltam rendszerességgel, így talán a legjobban tudom tartani az 54-55 kg-t, nagyon ritka esetekben 56.

Nem járok terembe de otthon folyamatosan edzem kézi súlyzókkal/fekvő, ezt muszáj különben a szervezetem ezt a maradék izmot is leépíti.



2020. nov. 27. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Hány kalóriát eszel naponta?
2020. nov. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A mai reggelim 400 kalória a kalóriabázis szerint, de pár napig felviszek mindent, szerintem 2000 fölött.

Minden nap reggelizem, általában felvágott, rántotta, tejtermékek.

Ebédem minden nap 1 órakor, kis adag leves + kis adag főétel. Nagy adagot nem bírok megenni. A főétel mindig tartalmas. Vacsora 6-7 között, általában főtt kaja, pizza vagy burger king.

Édességet keveset eszem, egyszerűen nem kívánom a csokit, maximum sütiket, de próbáltam azt is hogy naponta erőltettem hogy megegyek legalább fél táblát, de attól sem lett jobb.

Ittam tízoraiként/edzés után, Biotech Hyper Mass kiegészítőt, ebből ha naponta 2 adagot iszom talán enyhén működik, de hosszú távon mivel túl édes nehezen bírom lenyelni. Egyedül a csokist tudom inni, de mivel alapból az édes dolgokat nem annyira szeretem, teljesen erőltetett.

2020. nov. 27. 12:27
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy tudnál javítani az étvágyadon, pl. B-vitamin komplex, Béres-csepp szedésével. Ha igazán éhes lennél, meg tudnál enni egy rendes adag ebédet, erőltetni se kellene.

Egyébként lehet valamilyen felszívódási probléma is a háttérben, de ezt nem könnyű kivizsgáltatni. Először inkább próbáld meg kicsit feltornázni a kalóriabeviteled, és számold a makrókat is, pl. lehet, hogy túl kevés a bevitt fehérje.

2020. nov. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!