Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez mennyire egészséges,...

Ez mennyire egészséges, illetve mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A 14 éves lányom sokszor iszik energia italt, és hiába mondom neki, hogy ne, mert megárthat, csak csinálja tovább.

Nem szeretnék nagyon szigorú lenni, de ez szerintem már lassan átesik a határon.

Mennyire árthat gyermekem szervezetének, ha hetente 2-3 doboz energia italt elfogyaszt?



2020. dec. 4. 15:59
 1/8 anonim válasza:
29%

Az energiaital legegészségtelenebb összetevője a cukor. A savassága meg a fogaknak nem tesz jót.


Persze tea meg kávé sokkal egészségesebb, de heti 2-3 energiaital nem nagy probléma

2020. dec. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Egyenes út a függőség felé, és egyes nem jól írja, valószínűleg a cukor a legegészségesebb benne.
2020. dec. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
28%

2#


Kíváncsi vagyok a forrásaidra, hogy mi a károsabb benne


A cukor és a koffeinfüggőség tényleg velejárója lehet, de ezek (főleg a koffein) lóf* sz függőségek

2020. dec. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg probléma a heti 2-3. Ha felnőttről lenne szó, kb itt húznám meg a határt, de egy 14 éves gyereknek egyáltalán nem kellene innia. Maximum annyi hogy egyszer kipróbálja. Ha fáradt, akkor pihenjen többet vagy esetleg igyon kávét kevés cukorral. Az a baj hogy nem feltétlen csak a mennyiséggel van a gond, hanem azzal hogy egy idő után megnő a tolerancia, és többet akar majd inni mert kevésbé fog hatni. Elkezdi majd a fél literes kiszerelést venni, aztán szinte mindennap inni, stb. És ezen a szinten már bőven vannak egészségügyi kockázatok. Senkinek nem tesz jót de pláne nem 14 évesen kellene kezdeni. Tapasztalatból mondom, 16 évesen kezdtem el inni és kialakultak ehhez kötődő káros szokásaim. Most felnőttként heti 1-2 szer iszom és felügyelem a fogyasztásom.
2020. dec. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Energia ital helyett van sokkal jóbb egeszsegesebb megoldás, es nem kerül sokkal többe mint az energiaital
2020. dec. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudsz neki dirigálni? Nem viszed haza, hogy legyen a hűtőben, zsebpénz megvonás, vannak módszerek. Vagy te is iszod, és bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű?


Nagyon káros,rajta van a 10-e listán többek között a hamburgerek társaságában.

2021. febr. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Electrifymyheart ***** válasza:

Nem válasz a kérdésre, de nem értem miért szeretik annyira az emberek az energia italt. Olyan mint a cukros víz, szerintem.

Én inkább iszok kávét, az finom is.

2021. márc. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz dirigálni akkor bünti, azt en is jónak látom, ha még igen akkor eletmódváltás.. mutass peldát..utánozni fog, próbáld meg..
2021. márc. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!