Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha elkezdtem a gluténmentes...

Ha elkezdtem a gluténmentes diétát, akkor is előfordulhat még egy ideig hasi görcs?

Figyelt kérdés
Nem cöliákiás gluténérzékeny gyanús vagyok, ezért 2 hétig diétáznom kell. Tüneteim a soványság, vérkép alapján B12 és D vitaminhiány, vérképzés zavara, illetve glutén/tejes dolgok után hasi görcs vagy puffadás, erős bélmozgás volt jellemző. Most 2 napja nem eszek ilyeneket, de néha azért random begörcsöl a hasam. Ez ilyenkor még lehet normális? A mocorgás és puffadás viszont teljesen megszűnt.

2020. dec. 25. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen,idő kell amíg regenerálódnak a belek. Ha jól tudom a nem cöliákiás érzékenységnél nem sorvadnak a vékonybélbolyhok,de gondolom ettől függetlenül is időbe telik amíg helyreáll az emésztés .

Nekem több hónap volt,mire minden tünetem megszűnt .

2020. dec. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 köszi! Akkor hogy lehet, hogy annyira lefogytam? Akinek nem cöliákiás, annak nincs felszívódási zavara?
2020. dec. 25. 13:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, pár hónap mire helyreáll
2020. dec. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#2 gondolom az emésztés attól még nem megfelelő a nem cöliseknél sem . Plusz ha állandóan fáj a hasa az embernek,meg hasmenése van akkor nem hiszem ,hogy jó az étvágya + a tápanyagok felszívódása
2020. dec. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ilyenkor a diéta elején jelentkezhet fogyás? Mert ugye így is vékony voltam és most fogytam még egy kilót. Mit lehet enni, ami hízlal? Vagy ilyenkor egyszerűen el kell telnie pár hónapnak, hogy beinduljon a hízás?
2020. dec. 26. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!