Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A K-vitamin fogyasztása...

A K-vitamin fogyasztása okozhat sztrókot, agyvérzést?

Figyelt kérdés

Normális esetben segíti az erek rugalmasságát, de nagyobb mennyiségben okozhat sztrókot, agyvérzést, az erek szakadékonyságát?

Illetve még nagyobb mennyiségben (túladagoláskor) lehetnek komolyabb tünetek?


2020. dec. 28. 13:27
 1/3 anonim válasza:

A K-vitamin önmagában nem mérgező, de ha túl nagy mennyiségben fogyasztják rendszeresen, akkor néhány mellékhatást produkálhat a túladagolása.


Én ezeket találtam ezen az oldalon:

[link]


-A K-vitamin növelheti a vérplazma térfogatát, ami fokozza a vér “vastagságát” -> Ha magas vérnyomásban szenvedünk, akkor a K2-vitamin fokozhatja ezt és még akár szív- és érrendszeri betegségeket is előidézhet

-A nagy dózisú K-vitamin pótlás gyomorpanaszokhoz, hányingerhez, hasmenéshez, hányáshoz, hasi görcsökhöz és tartós gyengeséghez vezethet

-A K-vitamin kiegészítők befolyásolhatják bizonyos gyógyszerek hatásosságát is

2020. dec. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. dec. 28. 13:59
 3/3 A kérdező kommentje:
Koronavírus fertőzés esetén szabad K-vitamint fogyasztani? Úgy tudom a koronavírus növeli a vér sűrűségét.
2020. dec. 29. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!