Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 165 KG-ról hogy tudnék lefogyni?

165 KG-ról hogy tudnék lefogyni?

Figyelt kérdés
Nyugodtan jöhetnek a kommentek hogy mekkora nagy dagadt semmirekellő sz@r vagyok. Meg hogy hogyan tudtam ennyire elhízni. Igazából több év munkája volt, nem foglalkoztam magammal, magányos voltam..meg igazából sz@rtam mindenbe bele. De most itt vagyok 21 évesen és fogyni szeretnék mert érzem hogy nehezebben megy a mozgás meg úgy minden. Hogy tudnék fogyni? Elsősorban arra gondoltam hogy a szénhidrátot elhagyom. De nem is az étrend a lényeg...mert tudom mit nem szabad enni. Inkább az lenne a kérdésem hogy ilyen hatalmas súllyal milyen mozgást csinálhatok? Azt tudom hogy futni és kocogni nem szabad mert tönkre megy az izületem. A válaszokat előre is köszönöm.

2021. jan. 4. 12:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Eltipegsz a háziorvoshoz.
2021. jan. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Már csak azért is mert vagy kvasokat zabálsz, akkor nyilvánvalóan azt kell fokozatosan csökkenteni és minőségileg javítani, vagy valami betegség áll a háttérben.
2021. jan. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
8%

Végül is te is egy testépítő vagy .

Nem kell mindent elhinni amit írnak mondanak a tv-ben ha bírod akkor futhatsz amióta hordja lábad ezt a súlyt igazából az a kis kocogás amit majd bírsz nem fog ártani .

2021. jan. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%

Endokrinologus, dietetikus.

Majd ők rendbe tesznek.

2021. jan. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

4-es leírta hol kezdj.

Mozgás elöször, könnyű séta.

Fokozatosan növeld a távolságot.

Ennyi súllyal kezdetnek elég.

2021. jan. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is a dietetikust javasolnám, a futást pedig semiképp.

A futást szétverné az izületeidet, próbálj meg diétázni egy dietetikus ajánlása alapján, majd akkor, ha elérsz egy bizonyos súlyt, akkor majd szóbajöhet a futás is, de nem ilyen súllyal.

Én úgy érzem, hogy nem dolgom ítélkezni. Az viszont nagyon pozitív, hogy magadtól rájöttél, hogy ezen változtatni kéne.

2021. jan. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Első körben háziorvos, ha másért nem, akkor azért, hogy dokumentálja a súlyodat. (Ha sokat fogysz, valószínűleg kell majd egy hasplasztika, az meg csak akkor van ingyé, ha a háziorvos bizonyítja, hogy ténylwg sokat fogytál.)


Ő úgyis elküld mindenhová, ahová szükséges orvosilag.


Szerintem ha elkezdesz sétálni napi 1-2 órát, már az is sokat jelent majd.

2021. jan. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Tempós séta, szobabicikli, biciklizés, úszás. Kaja tekintetében minőségi fehérje, sok zöldség, de ehetsz (sőt egyél) mást is, csak a mennyiségekre és a makrókra figyelj oda. A szénhidrátot nem kell nullára csökkenteni, igazából nem is érdemes, mert akkor már zöldségeket sem ehetnél, és nagyon egyoldalú lenne a táplálkozásod. A finomított szénhidrátokat lenne érdemes elhagynod vagy minimálisra csökkentened (cukor, liszt, étkezési keményítő).
2021. jan. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
36%
Azok akik nem ajánlják a futást ilyen súllyal miért ? Van akik szívósabb izom rendszert akarnak össze rakni különböző súlyokat aggatnak magukra . Van ismerősöm tíz kilós ólom mellényt vesz fel és úgy megy a napi ki a lovardába napi feladatot ellátni .
2021. jan. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

165 kg teljesen tönkreteszi a térd- és bokaízületet. Ezek már egy 40 kilós lánykánál is nagy igénybevételnek vannak kitéve, ha a lányka fut. Gondold el, először is elrugaszkodsz, már ez is durva, de utána földet is érsz, ha nagy a lendület, akkor kegyetlen nagy erőt kell ellensúlyoznia a térdnek/bokának. Ha csak sétál az ember, akkor nincs meg az a lendület...


Amit te írsz az ismerősödről a 10 kg ólomsúllyal, ő se fut.

2021. jan. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!