Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen hatással van a szerveze...

Milyen hatással van a szervezetre az éheztetés?

Figyelt kérdés

félreértés ne essék, nem szeretném kipróbálni! Csak kíváncsi lettem rá.

Mi történik ha mondjuk napi 1-2x eszik valaki és akkor is nagyon keveset, éhezteti magát? Milyen hatással van ez a szervezetre, egészségre?

Sok mindent hallottam ilyen történetek kapcsán, de nem nagyon értem a hátterét a dolognak h mi miért.


2021. jan. 4. 22:21
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Vitaminhiány lép fel, ásványi anyagok nem szívódnak fel, immunrendszered legyengül, rosszul leszel és ha szerencséd van kórházba kerülsz mielőtt....
2021. jan. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt amit az első írt. Tegyük fel, az illető szed vitaminokat és azok fel is tudnak szívódni. Ebben az esetben még az is kérdés, mennyi fehérjét visz be. Ha túl keveset, az izmok lassan leépülnek, a haja elkezd hullani, rosszabb esetben, hosszabb idő alatt a szívizom is károsodhat. Az anyagcsere lelassul, mivel a szervezet alkalmazkodik az éhezéshez, minél kevesebb energiát igyekszik felhasználni (ezt később nagyon hosszú ideig tart újra normális szintre hozni, ezért jellemző koplalás után a jojóeffektus, a korábbi súlytartó kalóriamennyiség mellett is elkezd hízni az illető). Ennek hatására fáradtság jelentkezik. Nehezebben megy a koncentrálás, munka, tanulás, fizikai tevékenységek. Az idegrendszer is megsínyli, idegesség, ingerültség, depresszió jelentkezhet (ez összefügg a vitaminhiánnyal is). A gyomornak és az emésztésnek sem tesz jót a túl kevés étel, lehet tőle gyomorfekély, bélrenyheség, szorulás. A hormonháztartás felborul, ennek jeleként nőknél a menstruáció elmarad (főleg, ha a testzsírszázalék is egészségtelen szintre csökken). Falásrohamok is előfordulhatnak.
2021. jan. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

2 hónapig nem ettem normálisan,ezen belül 2 hétig vizen és almán "éltem".

semmi bajom nem volt a folyamatos fáradtságon és a szédülésen kivűl.

2021. márc. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!